Były mistrz świata organizacji WBO, kategorii super średniej (super middleweight), Gilberto “Zurdo” Ramirez (44-1-0), powróci między liny w najbliższą sobotę w zakontraktowanym na dwanaście rund pojedynku kategorii półciężkiej (light heavyweight). Jego rywalem będzie doświadczony Gabriel Rosado (26-16-1), a całe wydarzenie odbędzie się w Long Beach (California, Stany Zjednoczone).

Początkiem listopada ubiegłego roku, Ramirez doznał pierwszej porażki na zawodowych ringach. Pięściarz z Meksyku, zmierzył się wówczas z mistrzem świata federacji WBA, kategorii półciężkiej, Dmitry’em Bivolem (21-0-0), przegrywając u sędziów większość rund. Popularny “Zurdo” chciałby w przyszłości otrzymać szansę rewanżu. Tymczasem, pięściarz skupia się na swojej nadchodzącej walce z Rosado.

– To po prostu nie była moja noc, tylko mojego przeciwnika. Patrząc wstecz, mogłem być bardziej aktywny, no ale tak właśnie jest. Zdecydowanie chciałbym w przyszłości rewanżu. Rosado to twardy przeciwnik, który zawsze jest gotowy do walki. A to, że będzie to walka meksykańsko-portorykańska, jest wisienką na torcie i będzie ekscytująca dla kibiców. Jestem zmotywowany bardziej, niż kiedykolwiek. Chcę wrócić na właściwe tory i pokazać, dlaczego wciąż jestem jednym z najlepszych w tej grze. – powiedział Ramirez.

Podczas sobotniej gali w Long Beach, do ringu powróci także były mistrz świata kategorii piókowej (featherweight), oraz super piórkowej (super featherweight), Joseph Diaz (32-3-1). Rywalem Amerykanina będzie Mercito Gesta (33-3-3), a ich starcie odbędzie się w limicie dywizji lekkiej (lightweight). Diaz wraca po dwóch porażkach z rzędu, a sobotnia walka z Filipińczykiem będzie niezwykle ważna pod kątem tego, w jakim miejscu się on obecnie znajduje. Bezpośrednią transmisję z wydarzenia przeprowadzi platforma streamingowa DAZN. Początek już o godzinie 7PM czasu środkowo amerykańskiego (1 nad ranem z soboty na niedzielę czasu polskiego).

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org