Już w najbliższą sobotę na gali Premier Boxing Champions w Las Vegas (Nevada, Stany Zjednoczone) czeka nas hitowe starcie o tymczasowy tytuł WBC wagi półciężkiej (light heavyweight), w którym zmierzą się David Benavidez (28-0-0), oraz Oleksandr Gvozdyk (20-1-0). W walce wieczoru zobaczymy pojedynek pomiędzy broniącym tytułu mistrza świata federacji WBA wagi lekkiej (lightweight) Gervontą Davisem (29-0-0), a Frankiem Martinem (18-0-0).

Ciężko powiedzieć która z wymienionych walk skupia większe zainteresowanie wśród kibiców, jednakże nie ulega wątpliwości, że niemalże każdy kibic czeka na debiut Davida Benavideza w wadze półciężkiej. Przed Amerykaninem meksykańskiego pochodzenia spore wyzwanie, bowiem skrzyżuje on rękawice z byłym mistrzem świata organizacji WBC, Gvozdykiem, który zdecydował się wznowić karierę w ubiegłym roku. Ukrainiec stoczył na przestrzeni niewiele ponad trzech miesięcy trzy pojedynki z których wszystkie wygrał. Warto wziąć jednak poprawkę na to, iż nie byli to zawodnicy prezentujący chociażby przyzwoity poziom, wobec tego sobotni pojedynek z Benavidezem, będzie dla Gvozdyka jednym z największych wyzwań w karierze, z czego Ukrainiec doskonale zdaje sobie sprawę, twierdząc, że 27-latek może sobie radzić nawet lepiej w nowej dywizji.

No cóż, tak właśnie uważam, bo to duży gość. Powiedział też, że w wadze półciężkiej czuje się bardziej komfortowo, ale to już zobaczymy. Jak go oceniam? Bardzo wysoko, ponieważ jest jednym z najlepszych zawodników w boksie zawodowym. Gość jest potworem i nie bez powodu staje się jednym z najbardziej unikanych zawodników. Gdyby był taki prosty do pokonania, każdy chciałby z nim walczyć, a z jakiegoś powodu nikt tego nie chce, więc jest oczywiście jednym z najlepszych zawodników w boksie zawodowym. – wypowiada się z respektem Gvozdyk na temat Benavideza.

Bezpośrednią transmisję z Las Vegas przeprowadzi platforma streamingowa Amazon Prime Video w systemie Pay-Per-View, którego koszt wynosi $74.95. Początek wydarzenia już od godziny 7PM czasu środkowoamerykańskiego (2 nad ranem z soboty na niedzielę czasu polskiego), jednakże żadna z polskich stacji telewizyjnych nie przeprowadzi transmisji z sobotniej gali.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org | Twitter/X: @MikeSteek94