W pierwszym kwartale ubiegłego roku, Subriel Matias (20-1-0) dał się szerzej poznać większej rzeszy fanów boksu zawodowego. Słynący z bardzo dużej siły uderzenia Portorykańczyk, w walce o wakujący tytuł mistrza świata organizacji IBF, kategorii super lekkiej (super lightweight) bardzo ciężko znokautował Jeremiasa Ponce (31-1-0), zdobywając mistrzowski pas. Do swojej pierwszej obrony, Matias przystąpił dokładnie dziewięć miesięcy później, demolując obowiązkowego pretendenta, Shohjahona Ergasheva (24-1-0). Już w najbliższą sobotę na gali w Manati (Portoryko), 32-latek zmierzy się z niepokonanym Liamem Paro (24-0-0).

Podczas obozu czuję się jak zwierzę uwięzione w klatce. Uwięzienie, codzienne rzeczy, przebywanie z dala od rodziny. To tworzy potwora, który rośnie we mnie podczas obozu. Opuszczam obóz jako zwierzę w poszukiwaniu ofiary, a tym razem jest to Liam Paro. W kategorii super lekkiej nie ma nikogo, kto mógłby mnie pokonać. To może być aroganckie, ale wam to pokażę. Ufam sobie i temu, co robię, i to czyni mnie niebezpiecznym. Mój umysł jest moją bronią. O ile wiem, Paro został powalony na deski kilka razy. Ja nie chcę go tylko powalić: chcę, żeby cierpiał, zostawiając mocny sygnał dla pozostałych zawodników z dywizji. Wiem, że Liam jest silny, odważny i ma dobrą technikę. – mówi na kilka dni przed walką Matias.

Sobotnia gala w Manati pozostaje w cieniu wydarzenia z Las Vegas (Nevada, Stany Zjednoczone), gdzie tego samego dnia odbędzie się gala z udziałem Gervonty Davisa (29-0-0), który zmierzy się w obronie pasa WBA wagi lekkiej (lightweight) z Frankiem Martinem (18-0-0), a cała karta prezentuje się wyśmienicie, bowiem w co-main evencie zobaczyymy starcie pomiędzy Davidem Benavidezem (28-0-0), a Oleksandrem Gvozdykiem (20-1-0). Nie zmienia to jednak faktu, iż walka wieczoru podczas gali w Portoryko to pozycja obowiązkowa dla każdego kibica szermierki na pięści. Początek wydarzenia zaplanowany jest na godzinę 6:30PM czasu środkowoamerykańskiego (1:30 nad ranem z soboty na niedzielę czasu polskiego).

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org | Twitter/X: @MikeSteek94