Jaron Ennis (31-0-0) to bez wątpienia jeden z największych talentów w światowym boksie zawodowym. Pięściarz z Filadelfii (Pennsylvania, Stany Zjednoczone) został oficjalnie mianowany mistrzem świata organizacji IBF, kategorii półśredniej (welterweight) w listopadzie ubiegłego roku, po tym gdy wcześniej znajdował się w posiadaniu tymczasowego tytułu. Wszystko dlatego, iż ówczesny mistrz, Terence Crawford (40-0-0) nie podjął obowiązkowej obrony pasa w walce z Ennisem, tracąc przy tym swój tytuł.

W swojej pierwszej bronie, Ennis miał zmierzyć się z Cody’m Crowley’em (22-0-0) jednakże Kanadyjczyk musiał wycofać się z pojedynku ze względu na kontuzję. Jak się okazuje, zastąpi go były mistrz Europy federacji EBU, oraz były pretendent do tytułu mistrza świata, David Avanesyan (30-4-1), znajdujący się na trzynastym miejscu w rankingu organizacji IBF. Do walki ma dojść 13 lipca na gali w Filadelfii, rodzinnym mieście Ennisa.

Teraz, gdy Crowley oficjalnie nie jest już moim przeciwnikiem, podoba mi się opcja z Avanesyanem. Stoczy lepszą walkę, a ja tego właśnie chcę. Trzynastego lipca, nie przegapcie tego pięknego, wyjątkowego występu. – powiedział Ennis.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org | Twitter/X: @MikeSteek94