Czołowy pięściarz bardzo mocno obsadzonej kategorii lekkiej (lightweight) William Zepeda (30-0-0) postanowił przedłużyć kontrakt ze swoimi dotychczasowym promotorem, grupą Golden Boy Promotions, należącą do Oscara de La Hoya. Meksykański pięściarz powróci do ringu już szóstego lipca na gali w Californi, gdzie zmierzy się w walce wieczoru z Giovanni’m Cabrerą (22-1-0).

Jestem bardzo szczęśliwy i wdzięczny Golden Boyowi za wzmocnienie naszego zespołu i umożliwienie nam dalszego bycia częścią tak wspaniałej działalności. Moje zaangażowanie i profesjonalizm sprawiły, że drzwi do przedłużenia umowy są otwarte. Razem z moją drużyną i Golden Boyem działamy na rzecz tych wspaniałych walk, przede wszystkim tych mistrzowskich w przyszłości. – przekazuje Zepeda.

To dość niecodzienna sytuacja, bowiem 28-letni Meksykanin znajduje się na pierwszym miejscu zarówno w zestawieniu organizacji WBA, WBC, IBF, a prawdopodobnie niebawem także w rankingu federacji WBO, która już niebawem zaaktualizuje swój ranking. W maju Zepeda znajdował się na drugim miejscu, a wyprzedzał go jedynie Denys Berinchyk (19-0-0), który kilka tygodni sięgnął po tytuł mistrza świata, pokonując w walce o wakujący pas Emanuela Navarrete (38-2-1). Oczywistym jest zatem, iż Zepeda powinien wskoczyć na pierwsze miejsce, choć w tym momencie najważniejsza jest dla niego wygrana nad Cabrerą.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org | Twitter/X: @MikeSteek94