W minioną sobotę, Xander Zayas (19-0-0) udowodnił, że w wieku zaledwie 21 lat znajduje się w szerszej czołówce kategorii super półśredniej (super welterweight) i jest gotowy na największe wyzwania. Portorykańczyk obnażył słabości byłego mistrza świata Patricka Teixeira (34-5-0), wygrywając niemalże każdą rundę u wszystkich sędziów w walce wieczoru na gali w nowojorskim Madison Square Garden.

Od ubiegłorocznej wiktorii nad Roberto Valenzuelą Jr (27-5-0), Zayas twierdzi, iż jest gotowy na walkę o mistrzostwo świata, choć nie ma problemu z tym, aby jeszcze wcześniej potwierdzić swoją wartość w walkach z innymi zawodnikami, a wśród nich znajduje się chociażby Vito Mielnicki Jr (18-1-0). Amerykanin z polskimi korzeniami kilka dni temu podpisał kontrakt z grupą promotorską Top Rank, dla której swoje usługi świadczy również Zayas. 21-latek jest także gotowy stoczyć walkę z byłym pretendentem do tytułu, Ericksonem Lubinem (26-2-0), czy Joshem Kelly’m (15-1-1).

Tak jak mówię: chcę walki z Ericksonem Lubinem, lub Joshem Kelly’m. Ponadto jest jeszcze mój dobry znajomy Vito Mielnicki, który też startuje w tej samej kategorii wagowej. – mówił po walce Zayas.

Z organizacyjnego punktu widzenia, Zayas może nieprędko doczekać się szansy pojedynku z Lubinem, który startuje dla konkurencyjnej grupy promotorskiej Premier Boxing Champions. Kelly jest z kolei związany z Kalle Sauerlandem, więc naturalnym wyborem byłaby walka z perspektywicznym Mielnickim, jednakże pytanie brzmi czy włodarze Top Rank pozwolą w tym roku na takie zestawienie. Gdyby tak się stało, przegrany takiej konfrontacji znalazłby się w nienajlepszym położeniu.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org | Twitter/X: @MikeSteek94