Za nami ostatnia prosta przed niezwykle ciekawie zapowiadającą się sobotnią galą Top Rank w Las Vegas (Nevada, Stany Zjednoczone). W piątkowe popołudnie odbyła się oficjalna ceremonia ważenia, podczas której jeden z dwóch głównych aktorów sobotniego spektaklu, Devin Haney (29-0-0), odepchnął Vasiliy’a Lomachenko (17-2-0), który przystępuje do walki w roli pretendenta. Przypomnijmy, że wszystkie cztery tytuły mistrza świata, kategorii lekkiej (lightweight), należą do Haney’a.

Teraz jest już mój. On nie ma żadnej mocy. On się boi. Teraz widzę to na sto procent, po prostu się boi. – powiedział zaraz po indycencie Lomachenko.

Inaczej na sprawę patrzy jednak Haney: Nareszcie naszedł ten czas. Minęło dużo czasu – cztery lata. Już wtedy marzyłem o tym, aby zmierzyć się z nim i z emocjami, które pojawiły się teraz, gdy nareszcie nadszedł ten czas. To był dopiero początek. Spójrzcie jak łatwo go odepchnąłem. Jest mniejszym gościem i narzucę mu swoje tempo. Chodzi o dziedzictwo. To moje marzenie. Chcialem tej walki od bardzo bardzo dawna i wreszcie tutaj jesteśmy. Nie mogę się doczekać, aby pokazać jak wielki jest Devin Haney. To walka, która udowodni moją wielkość. – powiedział Haney.

Bezpośrednią transmisję z sobotniej gali (w nocy z soboty na niedzielę, czasu polskiego) przeprowadzi telewizja ESPN, w systemie Pay-Per ($59.99). Polscy kibice obejrzą nieco ponad więcej, niż samą kartę główną, bowiem telewizja TVP Sport pokaże aż pięć ostatnich pojedynków gali, która zapowiada się niezwykle emocjonująco. Początek wydarzenia o godzinie 5PM czasu środkowo amerykańskiego (północ z soboty na niedzielę, czasu polskiego) jedynie w ESPN+. O godzinie 7PM (2 nad ranem z soboty na niedzielę, czasu polskiego) rozpocznie się transmisja w TVP Sport.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org