Weekend wydarzeń w Hallu Sławy odbywający się już tradycyjnie w drugi tydzień czerwca w mieście Canastota (stan Nowy Jork, USA) zakończył się we wczorajsze popołudnie prestiżową ceremonią wprowadzenia nowych członków. Ten rok był wyjątkowy bowiem to już po raz 35. historia słodkiej nauki jest tak pięknie kultywowana. Miejsce w którym ceremonia się odbyła to Turning Stone Resort Casino.

Utalentowaną 13-osobową klasę za rok 2024 uzupełniają ci nowo wybrani postacie: Ricky “The Hitman” Hatton (Wielka Brytania), Michael “Double M” (USA) Moorer, Ivan “Iron Boy” Calderon (Portoryko), Diego “Chico” Corrales (USA – pośmiertnie), Luis Angel Firpo (pośmiertnie), Jane “The Fleetwood Assassin” Couch, “La Guerrera” Ana Maria Torres, Theresa Kibby (pośmiertnie), trener Kenny Adams, menadżerka Jackie Kallen (która może się pochwalić filmem), publicysta Fred Sternburg, dziennikarz Wallace Matthews i nadawca Nick Charles (pośmiertnie).

Wewnątrz budynku Galerii Sław znajdują się plakaty zadedykowane legendom boksu na przestrzeni wszystkich pokoleń. Dołączyć do takiego grona jest mega trudne oraz zaszczytem który nie udaje się większości zawodnikom. Zaszczycenie było widać wśród tych nowo wybranych biorących udział w niedzielnej ceremonii.

Warte odnotowania to fakt, że Kallen jest pierwszą kobietą w roli menadżerskiej która trafiła do Galerii Sław. A śp. Firpo pozostaje jednym z najbardziej ukochanych postaci w historii argentyńskiego sportu (godne że wybrany został prawie w 101. rocznicę legendarnej batalii z Jackiem Dempseyem). Ale każdy z wybranych oczywiście ma własną listę superlatyw i osiągnięć.

Kibice boksu przez następne sześć miesięcy, prócz oczekiwania rewanżu Usyk-Fury, będą spekulować następną klasę do Hallu Sławy za rok 2025; może wtedy wreszcie uda się pierwszemu Polakowi dostać się do miasta Canastota gdyż od 2011 na liście nominowanych znajduje się Dariusz Michalczewski.

, ,