Japońska gwiazda światowego boksu, Naoya Inoue (25-0-0) przygotowuje się do swojej kolejnej walki, która wstępnie planowana jest na grudzień. Przypomnijmy, że 30-letni pięściarz zadebiutował w lipcu w kategorii super koguciej (super bantamweight) dostając z marszu szansę na walkę o tytuł mistrza świata z broniącym pasów organizacji WBC, oraz WBO, Stephenem Fultonem (21-1-0). Podczas, gdy przed pojedynkiem obu pięściarzy, kibice oraz eksperci nie potrafili jednoznacznie określić faworyta tego starcia, Inoue szybko dał do zrozumienia, że będzie to jednostronny pojedynek. 

Japończyk, który w przeszłości sięgał po tytuł niekwestionowanego mistrza świata w wadze koguciej (bantamweight), od pierwszego gongu naciskał na Fultona, nokautując go ostatecznie w ósmej rundzie. Teraz Inoue pragnie stoczyć kolejną walkę o niekwestionowany czempionat, i aby to osiągnąć, będzie musiał zmierzyć się on z mistrzem WBA, oraz IBF, Marlonem Tapalesem (37-3-0). Obaj zawodnicy wyrazili chęć wspólnej konfrontacji, do której może dojść jeszcze w grudniu bieżącego roku. 

Tydzień intensywnego treningu dobiegł końca. Odbyłem dobre sesje treningowe i jestem gotowy do tego, aby powrócić w grudniu. – przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych Naoya Inoue. 

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org