Jared Anderson (13-0-0) to pięściarz, o którym jeszcze półtora roku temu nie wiedział niemalże dosłownie nikt. Na dzień dzisiejszy, Amerykanin jest bezsprzecznie jednym z najlepiej zapowiadających się pięściarzy kategorii ciężkiej (heavyweight), a za jego rozwój odpowiedzialny jest sam Bob Arum, z grupy promotorskiej Top Rank. Póki co, współpraca z pomiędzy dwoma stronami układa się niezwykle owocnie, a wspomniany Arum wiąże z Andersonem wielkie nadzieje.

– Mam mojego dzieciaka, który nie jest jeszcze gotowy, ale w 2024 roku będzie gotowy do walki z Tysonem Fury’m, a mowa tutaj o Jaredzie Andersonie, który zdoła wyprzedać wielki stadion w Las Vegas. – powiedział Bob Arum dla TalkSport.

Samo zorganizowanie walki Fury vs Anderson z biznesnowego punktu widzenia wydaje się formalnością. Obaj zawodnicy startują właśnie dla Top Rank, choć nie wiadomo jak potoczą się ich sportowe losy do 2024 roku. W przeszłości, Fury miał okazję sparować z Andersonem ju kilkukrotnie. Obecny mistrz świata federacji WBC, bardzo chwalił młodego Amerykanina, zapowiadając mu wielką i wspaniałą karierę.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org, Twitter: Mike94Steek