Najbliższa sobota (26 sierpnia) zapowiada się niezwykle ciekawie dla kibiców szermierki na pięści. Jedną z dwóch najważniejszych gal nadchodzącego weekendu będzie wydarzenie organizowane przez Top Rank, które odbędzie się w Tulsa (Oklahoma, Stany Zjednoczone). W walce wieczoru ujrzymy Jareda Andrrsona (15-0-0) i Andriy’a Rudenko (35-6-0), którzy zmierzą się w zakontraktowanym na dziesięć rund pojedynku wagi ciężkiej (heavyweight). 

Wcześniej między linami zameldują się Efe Ajagba (17-1-0), oraz Zhan Kossobutskiy (19-0-0) i to właśnie ich starcie zapowiada się najbardziej emocjonująco podczas sobotniej nocy w Tulsa. Ponadto, swój debiut w barwach Top Rank zaliczy tego wieczoru mistrz olimpijski z Tokio (2020), Bakhodir Jalolov (12-0-0). Rywalem olbrzyma z Uzbekistanu będzie Onoriode Ehwarieme (20-2-0). Bezpośrednią transmisję z wydarzenia przeprowadzi telewizja ESPN, zaś polscy fani obejrzą kartę główną za pośrednictwem Canal+ Sport. Początek już od godziny 9:30pm czasu środkowoamerykańskiego (4:30 z soboty na niedzielę czasu polskiego). Poniżej przedstawiamy wypowiedzi z czwartkowej konferencji prasowej. 

🇺🇸Jared Anderson: Po mojej ostatniej walce łatwo wróciliśmy do wszystkiego i naprawdę nie przestajemy. Wzięliśmy po walce tydzień wolnego i od razy wróciliśmy do treningów. Nie spieszyliśmy się, doskonaliliśmy umiejętności przed sparingami. Wszystko wyszło świetnie. Jesteśmy gotowi do pracy. W sobotę zobaczycie jak trzymam się mojego planu. Użyję mojego prostego i mojej szybkości. Zawsze jestem gotów zrobić wszystko co konieczne, aby wygrać. I nadal będę tym kim jestem, bo jestem świetny. 

🇺🇦Andriy Rudenko: Dziś jest Dzień Niepodległości Ukrainy, a my jesteśmy tutaj dzięki naszej ukraińskiej armii, dzięki naszym żołnierzom, którzy bronią naszego kraju. Reprezentowanie najodważniejszego narodu na świecie napełnia nas chwałą. Jestem bardzo szczęśliwy, że jestem w Stanach Zjednoczonych. Moim marzeniem zawsze było stoczenie zawodowej walki w Ameryce. Kiedy zaczynałem karierę, marzyłem o walce w mekce boksu zawodowego, więc jestem bardzo szczęśliwy. Wiem, że mój przeciwnik jest obecnie jednym z najlepszych prospektów wagi ciężkiej. Pokażę wam, jakie mam plany, aby zatrzymać go na ringu w tę sobotę. 

Photo: Mikey Williams/Top Rank

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org