Pukający do światowej czołówki kategorii ciężkiej (heavyweight), Jared Anderson (14-0-0) powróci między liny 1 lipca podczas gali w jego rodzinnym Toledo, w stanie Ohio. Dla 24-letniego pięściarza, będzie to pierwszy w karierze występ podczas walki wieczoru, a jego przeciwnikiem będzie również niepokonany na zawodowych ringach, Zhan Kossobutskiy (19-0-0). 

To dla mojej rodziny, przyjaciół i fanów w Toledo. Nie mogę doczekać się powrotu do domu. To dla mnie spełnienie marzeń i zaufajcie mi: zrobię dla was przedstawienie. Wsparcie mojego miasta pcha mnie do przodu przez całą moją karierę i wiem, że pierwszego lipca wszyscy będą za mną. – powiedział Anderson podczas konferencji prasowej, promującej jego najbliższą walkę. 

Anderson, od początku swojej przygody z zawodowym boksem, związany jest z grupą promotorską Top Rank, która daje mu rewelacyjne warunku do dalszego rozwoju. Szef grupy, Bob Arum od początku widział w Andersonie olbrzymi potencjał. Dzisiaj, pięściarz z Ohio jest jedną z najjaśniejszych postaci w królewskiej dywizji. 

Jared Anderson jest dumą miasta Toledo i cieszymy się, że Top Rank i ESPN mogą pokazać się w “Szklanym Mieście”. Odkąd Jared został zawodowcem, skupiliśmy się na tym, aby jego walka odbyła się właśnie w Toledo. Jest teraz najlepszym zawodnikiem młodego pokolenia na świecie w kategorii ciężkiej i teraz nadszedł czas, aby sprawdzić go na jego domowym terenie. Zhan Kossobutskiy jest agresywnym pięściarzem i oczekuję walki pełnej akcji przed wyprzedanym tłumem w Huntington Center. – powiedział Bob Arum. 

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org