Niepokonany na zawodowstwie pięściarz kategorii ciężkiej (heavyweight), Arslanbek Makhmudov (16-0-0) powróci do ringu 1 lipca, podczas gali Top Rank w Toledo (Ohio, Stany Zjednoczone), gdzie głównym wydarzeniem wieczoru, będzie starcie pomiędzy miejscowym ulubieńcem, Jaredem Andersonem (14-0-0), a “królem nokautów” z Kazachstanu, Zhanem Kossobutskiy’m (19-0-0).

Rywalem Makhmudova będzie również niepokonany na profesjonalnych ringach, mieszkający od lat w Miami (Florida, Stany Zjednoczone), Nigeryjczyk Raphael Akpejiori (15-0-0). Zestawienie wydaje się bardzo interesujące, bowiem obaj pięściarze preferują bardzo ofensywny styl, co więcej – obaj niemalże za każdym razem nokautują swoich rywali. Na ten moment lepsze CV posiada Makhmudov, który w swojej karierze odnotował zwycięstwa nad takimi zawodnikami jak Samuel Peter (38-9-0), Mariusz Wach (36-9-0), Erkan Teper (21-4-0), czy Carlos Takam (40-7-1). Tego ostatniego, Kazach pokonał na punkty, co jest do tej pory jego jedynym zwycięstwem na przestrzeni pełnego dystansu – wcześniej Makhmudov nokautował wszystkich swoich przeciwników.

Dla Akpejiori’ego, walka z Makhmudovem, będzie bez wątpienia największym wyzwaniem w jego dotychczasowej karierze, i nie ma co ukrywać, iż to Rosjanin z kanadyjskim paszportem będzie faworytem konfrontacji. 32-letni Akpejiori w swojej ostatniej walce znokautował już w pierwszej rundzie kompletnie nieznanego Della Longa (7-12-2), który w przeszłości przegrywał z rodakiem Akpejiori’ego, Efe Ajagbą (17-1-0) – również w pierwszej rundzie. W czerwcu ubiegłego roku, Nigeryjczyk wygrał jednogłośną decyzją sędziów z twardym Jamalem Terrelem Woodsem (29-55-10), którego trzy tygodnie wcześniej, w swoim amerykańskim debiucie, pewnie wypunktował Damian Knyba (11-0-0).

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org