Kilka dni temu, szef grupy promotorskiej Matchroom Boxing, Eddie Hearn, poinformował, że wysłał Dillianowi Whyte”owi (29-3-0) kontrakt na walkę z Anthony’m Joshua (24-3-0), do której miałoby dojść w sierpniu. Whyte twierdzi, że faktycznie taką ofertę otrzymał, jednakże widnieje w niej zbyt wiele warunków, na które pięściarz nie chce się zgodzić – jedną z nich jest klauzula rewanżowa, na którą Whyte po prostu nie ma ochoty. W wyniku zaistniałej sytuacji, swoją gotowość do starcia z Joshuą, wyraził Jarrell Miller (26-0-1).

Zniszczę go i wyślę na emeryturę! To proste jak drut. Nie gram z nim w żadne gry, z nikim. Tutaj jest zła krew w tym bokserskim sensie, więc tu może być świetna rozrywka. To nic osobistego. NIe mam nic do niego, ale gdy jesteś na moim radarze, nie darzę cię sympatią. Nic mi się w tobie nie podoba. Wróciłem!. – powiedział Jarrell Miller.

Amerykański pięściarz miał zmierzyć się z Joshuą blisko trzy lata temu, jednakże na kilkanaście dni przed wydarzeniem, w jego organizmie wykryto zakazane środki, wobec czego Millera zastąpił wówczas Andy Ruiz Jr (35-2-0). Amerykanin meksykańskiego pochodzenia sensacyjnie znokautował wówczas Joshuę w siódmej rundzie, odbierając mu tytuły mistrza świata organizacji WBA, IBF, oraz WBO. Pół roku później, Ruiz przegrał z Anglikiem jednogłośną decyzją sędziów na gali w Arabii Saudyjskiej.

Problemy dopingowe Millera ciągnęły się za nim jeszcze przez długi czas. W lipcu 2020 roku, Amerykanin podpisał kontrakt z grupą Top Rank, co miało być dla niego nowym rozdziałem w sportowej karierze. Miller po raz kolejny został przyłapany na zażywaniu niedozwolonych substancji, wypadając z walki przeciwko Carlosowi Takamowi (40-7-1). Millera zastąpił wówczas Jerry Forrest (26-6-2), który przegrał z Kameruńczykiem jednogłośną decyzją na dystansie dziesięciu rund.

Miller do ringu powrócił niewiele ponad rok temu, pokonując jednogłośną decyzją sędziów Ariela Estebana Bracamonte’a (12-11-0). W swojej ostatnie walce, “Big Baby” pokonał przed czasem Lucasa Browne’a (31-4-0), stopując Australijczyka w szóstej rundzie. Do pojedynku doszło w w drugiej połowie marca bieżącego roku, podczas gali w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie).

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org