2 września na gali Boxxer w Manchesterze (Anglia) dojdzie do jednej z najbardziej wyczekiwanych przez brytyjskich fanów rewanżowej walki pomiędzy Liamem Smithem (33-3-1), a Chrisem Eubankiem Jr (32-3-0). Pierwotnie, do drugiej potyczki pomiędzy dwoma pięściarzami miało dojść latem, jednakże walka została przełożona ze względu na kontuzję Smitha.

Przypomnijmy, że w pierwszym starciu, które miało miejsce w drugiej połowie stycznia bieżącego roku, górą był Smith, który mimo, iż przegrywał na kartach sędziowskich, zdołał wykończyć Eubanka w czwartej rundzie, odnotowując trzydzieste trzecie zwycięstwo w karierze, w tym dwudzieste przed czasem. Parę dni temu, Eubank ogłosił, że rozstał się ze swoim trenerem Roy’em Jonesem Jr, nawiązując współpracę z Brianem “Bomac’iem” McIntyre, odpowiedzialnym za szkolenie m.in Terence’a Crawforda (40-0-0), który tydzień temu zdobył tytuł niekwestionowanego mistrza świata kategorii półśredniej (welterweight) demolując Errola Spence’a Jr (28-1-0) podczas walki wieczoru gali w Las Vegas (Nevada, Stany Zjednoczone).

Chris znowu jest Chrisem i szuka nazwisk. Gdyby Crawford ostatnio nie wygrał, to czy nadal wybrałby Bomaca na trenera? Być może nie, ale nie obchodzi mnie to z kim wyjdzie Chris. Może mieć Bomaca, może mieć nawet najlepszego pieściarza na świecie Crawforda w swoim narożniku. Nie wydaje mi się, żeby mu to pomogło. Chris jest zbyt egoistyczny, aby słuchać. Jeśli wyjdzie walczyć ze mną to zjawi się tam, aby zostać złapanym. Doskonale wie, że naprawdę mogę go zranić w mgnieniu oka. Naprawdę nie włożyłem wielkiej siły w swoim ostatnim uderzeniu (w styczniowej walce, przyp.red) i go położyłem. Jeśli chce przyjść i pozostać na linii ognia, lepiej zróbcie tak, żebym go nie trafił. Jeśli spróbuje mnie wyboksować – już ostatnim razem tego próbował, ale popełnia zbyt wiele błędów. Patrzę na Chrisa i kiedy to wszystko rozkładam, niezależnie od tego z czym przyjdzie, nie sądzę, żeby mnie pokonał. – powiedział Liam Smith dla SkySports.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org