Już w najbliższą sobotę w Manchesterze (Anglia) dojdzie do rewanżowej walki pomiędzy Liamem Smithem (33-3-1), a Chrisem Eubankiem Jr (32-3-0). Mimo, że w stawce nie będzie żadnego pasa, pojedynek pomiędzy dwoma zawodnikami budzi niezwykle duże zainteresowanie nie tylko na wyspach brytyjskich, ale w całym środowisku bokserskim. W pierwszej walce, do której doszło na początku bieżącego roku górą okazał się Smith, który znokautował Eubanka w czwartej rundzie. Brązowy medalista olimpijski z Pekinu (2008) David Price spodziewa się kolejnego zwycięstwa Liama Smitha. 

Liam wygrał ostatnią walkę w fantastyczny sposób, a Chris Eubank Jr nigdy wcześniej nie był liczony i nigdy wcześniej nie został tak upokorzony. Poza tym ma zbyt wielkie ego, więc wszystko zależy od tego jak zareaguje po tym wszystkim i czy udało mu się z tym uporać. Czy już się po tym otrząsnął? Może mówić, że tak, może się też tak zachowywać, ale czy w głębi duszy pogodził się z tą porażką? – mówi Price w rozmowie z Betway. 

Niewątpliwie przewaga psychiczna należy w tym momencie do Smitha, jednakże Eubank zapewniał we wcześniejszych wywiadach, że rozwiązał wszystkie swoje problemy, a na rewanżową walkę z “Beefy’m” będzie przygotowany najlepiej jak to tylko możliwe. 33-latek kilka tygodni temu nawiązał współpracę trenerską z Brianem McIntyre, odpowiedzialnym za szkolenie m.in niekwestionowanego mistrza świata wagi półśredniej (welterweight) Terence’a Crawforda (40-0-0). Według Price’a, mimo wszystko to Smith wyjdzie zwycięsko z tejże konfrontacji. 

Liam Smith wchodzi tutaj z impetem, bo wiecie, co za wspaniałe zwycięstwo w pierwszej walce! To było jednak dawno, a dla Smitha byłoby lepiej, aby ten rewanż nastąpił dużo wcześniej, ponieważ Eubank miał teraz dużo czasu na przyzwyczajenie się do myśli o upokorzeniu związanym z tą porażką i podniesieniu się po niej. Liam jest jednak w szczycie swojej kariery. Uważam, że z tej dwójki to Smith jest lepszym pięściarzem, niezależnie od poprzedniej walki. Jest bardziej wszechstronny i walczył z większą liczbą zawodników wysokiego kalibru i jest twardzielem. Ma wytrzymałość na najwyższym poziomie, świetnie uderza w korpus i osobiście uważam, że Liam Smith wygra tę walkę na punkty. – powiedział Price. 

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org