Były mistrz świata kategorii wagi średniej (middleweight), oraz super średniej (super middleweight) Billy Joe Saunders (30-1-0) pozostaje nieaktywny od ponad dwóch lat, kiedy to w swoim ostatnim starcie przegrał z Saulem “Canelo” Alvarezem (59-2-2) w starciu o trzy tytuły mistrza świata. Anglik poległ wówczas w siódmej rundzie, po tym jak nie był zdolny do dalszej rywalizacji. Szybko okazał się, że konkretnie chodziło o pęknięty oczodół. 

Saunders poinformował wówczas, że bardzo prawdopodobnym jest, iż do ringu już więcej nie wejdzie, choć oficjalnie nie zakończył sportowej kariery. Promotor Anglika, Eddie Hearn poinformował w czwartek, że pięściarz być może powróci w grudniu, w limicie wagi półciężkiej (light heavyweight), a w przyszłym roku wystartowałby z powrotem w kategorii super średniej. 

Podobało mi się to co usłyszałem od Billy’ego. Rzeczywistość jest taka, że bywał on dla mnie czasami utrapieniem. Mam też wrażenie, że wykonaliśmy dla niego dobrą robotę, a on to szanuje. Myślę, że może wrócić w grudniu, w limicie wagi półciężkiej, a następnie wiosną zejdzie z powrotem do super średniej. Właśnie o tym rozmawialiśmy. – powiedział Hearn w rozmowie z IFLTV. 

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org