Grupa promotorska Golden Boy Promotions, należąca do wybitnego przed laty pięściarza, Oscara De La Hoya, poinformowała, iż jej nowym nabytkiem został Johnny Canas (0-0-0). 20-letni pięściarz ze stanu Ohio (Stany Zjednoczone) ma w swoim dorobku zaledwie osiem walk amatorskich, jednakże jak twierdzą włodarze Golden Boy, drzemie w nim olbrzymi potencjał, który może zaowocować wielkimi sukcesami w niedalekiej przyszłości. O potencjale młodego zawodnika, który już niebawem zadebiutuje na zawodowstwie, mówi sam De La Hoya, który widzi w przyszłości Canasa, jako przyszłego mistrza świata.

Johnny Canas na wszystkie cechy przyszłego mistrza świata. Bywał już na salach treningowych ze światowej klasy zawodnikami, sprawdzonymi weteranami, oraz trenerami. Golden Boy jest przekonany, że namiesza w tym sporcie. Cieszymy się, że możemy powitać u Johnny’ego w swojej rodzinie, aby mógł rozpocząć swoją kwitnącą karierę. – przekazał Oscar De la Hoya.

Sam pięściarz, o którym na ten moment nie można nic konkretnego powiedzieć, bardzo cieszy się na współpracę z jedną z największych grup promotorskich na świecie. Canas swój debiut na zawodowym ringu zaliczy prawdopodobnie już na przestrzeni kilku najbliższych miesięcy, startując w limicie kategorii lekkiej (lightweight).

Chcę podziękować Oscarowi De La Hoya, Ericowi Gomezowi i całemu zespołowi Golden Boy Promotions, za możliwość rozpoczęcia mojej profesjonalnej kariery pod ich promocją. Chcę również podziękować mojemu zespołowi TKO Boxing, Hectorowi Lopezowi. Abrahamowi Perezowi i wszystkim, którzy ukształtowali moją karierę aż do tego momentu. Od teraz, etyka ciężkiej pracy i dyscyplina będzie tylko wzrastać. – powiedział młody pięściarz.