Potwierdziły się informację, które BoxingZone.org przekazywało kilka dni temu – niekwestionowany mistrz świata, kategorii lekkiej (lightweight), Devin Haney (29-0-0), zmierzy się za niespełna dwa miesiące z Vasiliy’em Lomachenko (17-2-0), w walce o wszystkie cztery mistrzowskie tytuły w dywizji do 135 funtów. Do wydarzenia dojdzie 20 maja w Las Vegas (Nevada, Stany Zjednoczone), a bezpośrednią transmisję przeprowadzi ESPN, w systemie Pay-Par-View ($59.99). Polscy kibice mogą być niemalże pewni, iż obejrzą galę za pośrednictwem którejś z polskich stacji telewizyjnych.

Walkę wieczoru, jak nieoficjalnie informowaliśmy jeszcze kilkanaście godzin temu, poprzedzi pojedynek o tytuł mistrza świata organizacji WBO, kategorii super muszej (super flyweight), pomiędzy broniącym tytułu Junto Nakatani’m (24-0-0), a Andrew Moloney’em (25-2-0). Do ringu powróci także były mistrz świata dwóch dywizji, Oscar Valdez (30-1-0), dla którego będzie to pierwsza walka od czasu porażki z Shakurem Stevensonem (19-0-0). Najbliższym rywalem Meksykanina, będzie Adam Lopez (16-4-0), który w przeszłości miał już okazję walczyć z Valdezem pod koniec 2019 roku, przegrywając wówczas przez nokaut w siódmej rundzie.

Między linami zobaczymy także jednego z najlepiej zapowiadających się amerykańskich pięściarzy, Raymonda Muratallę (17-0-0), którego przetestuje doświadczony Jeremiah Nakathila (23-2-0), który w swojej ostatniej walce, niewiele rok temu sprawił bardzo dużą niespodziankę, nokautując po jednostronnej walce byłego mistrza świata, Miguela Berchelta (38-3-0).

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org