Podczas wtorkowej gali w Tokio (Japonia), Naoya Inoue (25-0-0) po raz kolejny pokazał olbrzymią klasę, nokautując w ósmej rundzie mistrza świata WBC, oraz WBO kategorii super koguciej (super bantamweight) Stephena Fultona (21-0-0). Japończyk, który kontrolował przebieg pojedynku od pierwszego gongu udowodnił tym samym, że potrafi poradzić sobie z każdym w niszczycielski sposób.

Należy podkreślić, że wtorkowa walka z Fultonem, była dla Inoue debiutem w kategorii super koguciej, do której wszedł on z wielkim przytupem, promując przy tym boks niższych kategorii wagowych. Umówmy się, typowo niskie dywizje nie przyciągają aż tylu kibiców pięściarstwa, co te wyższe, zaś Inoue wnosi ich oglądalność na niezwykle wysoki poziom. Klasę Japończyka docenia legenda światowego boksu, Manny Pacquiao, który po wtorkowej walce nie szczędził pochwał względem 30-latka z Kanagawy.

Inoue posiada świetną szybkość i dużą moc w swoich ciosach. To wyjątkowy pięściarz. – przekazał Filipińczyk za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org