W środowe popołudnie czasu amerykańskiego, grupa promotorska Top Rank oficjalnie zaprezentowała swojego nowego zawodnika. Nowym nabytkiem Boba Aruma został bowiem mistrz świata organizacji WBC, kategorii super piórkowej (super featherweight), O’Shaquie Foster (21-2-0). Szef Top Rank nie kryje radości z podpisania kontraktu z czołowym, jeśli nie najlepszym obecnie pięściarzem dywizji do 130 funtów. 

O’Shaquie Foster jest niezwykle utalentowanym mistrzem u szczytu swojej kariery. Jesteśmy podekscytowani możliwością powitania go w Top Rank i z niecierpliwością czekam na jego kolejną obronę tytułu mistrza świata. – przekazał Bob Arum. 

Foster, po tytuł mistrza świata sięgnął w pierwszej połowie lutego bieżącego roku, pewnie pokonując Reya Vargasa (36-1-0) w walce o wakujący pas organizacji WBC. Amerykanin w swojej pierwszej mistrzowskiej obronie powrócił pod koniec listopada, nokautując obowiązkowego pretendenta do tytułu Eduardo Hernandeza (34-2-0) w ostatniej, dwunastej rundzie, znacznie przeważając na przestrzeni całego pojedynku. Foster wierzy, że dzięki Top Rank, jego kariera będzie toczyła się w jeszcze lepszym tempie. 

Jestem podekscytowany możliwością bycia częścią rodziny Top Rank i ESPN. Top Rank ukształtowało kariery wielu największych zawodników, których podziwiam do dziś i jestem wdzięczny za możliwość walki na ESPN. Nie mogę się doczekać, aż wejdę na ring i pokażę, że jestem najlepszym zawodnikiem na świecie. – powiedział Foster. 

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org