21 września na gali Matchroom Boxing i Queensberry Promotions w Londynie, na stadionie Wembley, dojdzie do walki o tytuł mistrza świata organizacji IBF, kategorii ciężkiej (heavyweight), o który powalczą Daniel Dubois (21-2-0), oraz Anthony Joshua (28-3-0). Kilka godzin wcześniej, federacja IBF mianowała Dubois pełnoprawnym mistrzem, po tym, jak Oleksander Usyk (22-0-0) zwakował pas. Przypomnijmy, że Anglik wszedł w posiadanie tymczasowego pasa, pokonując 1 czerwca Filipa Hrgovica (17-1-0). Dla Dubois, będzie to zatem pierwsza obrona tytułu mistrza świata w karierze. Anthony Joshua, uskrzydlony czterema zwycięstwami od czasu dwóch porażek z Usykiem, liczy na to, iż po blisko trzech latach odzyska mistrzowski pas.

Na karcie głównej zobaczymy także byłego mistrza świata wagi super półśredniej (super welterweight), Liama Smitha (33-4-1), który w zakontraktowanym na dwanaście rund pojedynku wagi średniej (middleweight) zmierzy się z Joshem Kelly’m (15-1-1). Ponadto, o pas IBF wagi super piórkowej (super featherweight) zmierzą się broniący tytułu Anthony Cacace (22-1-0), oraz powracający po bezpośredniej porażce, Josh Warrington (31-3-1). W stawce pojedynku znajdzie się także pas federacji IBO.

Na uwagę zasługuje także walka mistrzostwo Europy EBU w wadze średniej, podczas której broniący tytułu Tyler Denny (19-2-3) zmierzy się z niepokonanym i jednym z najbardziej perspektywicznych pięściarzy, Hamzahem Sheerazem (20-0-0). Wcześniej, o tymczasowy pas WBO wagi półciężkiej (light heavyweight) powalczą Joshua Buatsi (18-0-0), oraz Willy Hutchinson (18-1-0).

Mark Chamberlain (16-0-0) to kolejny pięściarz z bardzo wysokiej półki, który będzie miał okazję zaprezentować swoje umiejętności na rodzimych, angielskich ringach. 25-letni Anglik pukający do czołówki bardzo mocno obsadzonej wagi lekkiej (lightweight) skrzyżuje rękawice z Joshem Padley’em (14-0-0).

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org | Twitter/X: @MikeSteek94