Nie dojdzie do wstępnie zaplanowanej na jesień walki pomiędzy niepokonanym Joshuą Buatsi’m (16-0-0), a byłym mistrzem świata kategorii półciężkiej (light heavyweight), Jeanem Pascalem (36-6-1). Przetarg na organizację walki odbył się pod koniec sierpnia, a na stół wyłożył wówczas najwięcej ($975 000) Lou DiBella z DiBella Entertainment, przebijając o $100 000 Eddie’go Hearna z Matchrom Boxing ($875 000). 

Okazuje się, że Buatsi nie podpisał ostatecznie kontraktu na walkę z Pascalem, w efekcie czego do ich konfrontacji nie dojdzie. Zespół Anglika wnioskował kilka dni temu, aby Pascal, który miał w ostatnim czasie sporo problemów z dopingiem, wykazał pismo gwarantujące, iż nie znajduje się on pod wpływem zakazanych substancji. Według Kanadyjczyka, dostarczył on takie pismo do komisji VADA już tydzień temu.

To rozczarowująca wiadomość dla fanów boksu. Nie mogłem doczekać się, aby dać Buatsi’emu pierwszą porażkę w jego karierze, tym bardziej, że byłby stroną A i zawodnikiem walczącym na swoim podwórku. Chcieli nas przetestować na doping przez VADA. VADA może potwierdzić, że od tygodnia ma moje wyniki, w oczekowaniu na podpisanie kontraktu przez Buatsi’ego. – przekazał Pascal za pośtednictwem Twittera. 

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org, Twitter: Mike94Steek