Jak oficjalnie poinformowała grupa promotorska Top Rank, 12 sierpnia, podczas gali w Glendale (Arizona, Stany Zjednoczone), dojdzie do walki o tytuł mistrza świata organizacji WBO, kategorii super piórkowej (super featherweight), pomiędzy broniącym tytułu Emanuelem Navarrete (37-1-0), a obowiązkowym pretendentem, Oscarem Valdezem (31-1-0), który w przeszłości również zdobywał mistrzowski pas, z tym, że federacji WBC.

W swojej ostatniej walce, która miała mieć miejsce w lutym bieżącego roku, Navarrete miał zmierzyć się właśnie z Valdezem, który wycofał się z pojedynku na blisko 2.5 miesiąca przed walką, tłumacząc swoją decyzję kontuzją. W ramach zastępstwa, Valdeza zastąpił wówczas Liam Wilson (11-2-0), którego Navarrete, po bardzo widowiskowej walce, znokautował w dziewiątej rundzie, zdobywając tym samym wakujący tytuł mistrza świata.

Valdez, po ubiegłorocznej porażce z Shakurem Stevensonem (20-0-0), do ringu powrócił w drugiej połowie maja tego roku, wygrywając jednogłośną decyzją sędziów z Adamem Lopezem (16-5-0). Od kilku miesięcy było już wiadomo, że do walki pomiędzy Navarrete, a Valdezem dojdzie jeszcze w tym roku, jednakże grupa Top Rank, oficjalnie poinformowała o tym kilka godzin temu. Dla meksykańskich kibiców, takie zestawienie na przedmieściach Phoenix, jest bez wątpienia wisienką na torcie – walka o mistrzostwo świata pomiędzy dwoma pięściarzami z Meksyku, zapełni lokalną halę Desert Diamond Arena.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org