Grupa promotorska Premier Boxing Champions oficjalnie poinformowała, iż 28 stycznia na gali w Las Vegas (Nevada, Stany Zjednoczone) dojdzie do walki o wszystkie cztery tytuły (WBA, WBC, IBF, WBO) mistrza świata kategorii super półśredniej (super welterweight), pomiędzy broniącym pasów Jermell Charlo (35-1-1), a obowiązkowym pretendentem z ramienia federacji WBO, Timem Tszyu (21-0-0). 

O walce obu pięściarzy mówiło się już od dłuższego czasu, zaś teraz oficjalnie poznaliśmy konkretną datę, oraz lokalizację ich pojedynku. Dla Charlo będzie to pierwsza bezpośrednia obrona wszystkich czterech mistrzowskich pasów, po tym jak w maju na gali w Carson (California, Stany Zjednoczone), Amerykanin znokautował Briana Castano (17-1-2), odbierając mu tym samym tytuł WBO, stając się automatycznie niekwestionowanym mistrzem świata w kategorii do 154 funtów. 

Dla Tszyu styczniowa walka będzie drugą w Stanach Zjednoczonych. Australijczyk w Ameryce zadebiutował pod koniec marca bieżącego roku, pokonując jednogłośną decyzją sędziów Terrella Gaushę (22-3-1). 28-latek z Sydney nie ustrzegł się jednak błędów i był liczony w pierwszej rundzie. Mimo to, Tszyu zanotował pewne zwycięstwo, dzięki któremu za blisko półtora miesiąca stoczy walkę o niekwestionowane mistrzostwo świata. Bezpośrednią transmisję z gali przeprowadzi Showitme. 

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org, Twitter: Mike94Steek