Photo: Mikey Williams/Top Rank


Najbliższa sobota zapowiada się niezwykle emocjonująco dla wszystkich fanów szermierki na pięści. Jedną z najciekawiej zapowiadajcych się gal, jest niewątpliwie ta w Nowym Jorku (New York, Stany Zjednoczone). Podczas wydarzenia organizowanego przez grupę promotorską Top Rank, w ringu zobaczymy powracającego po blisko cztermomiesięcznej przerwie Teofimo Lopeza (17-1-0), którzy skrzyżuje rękawice z byłym Mistrzem Europy EBU, Sandorem Martinem (40-2-0) w eliminatorze do walki o tytuł mistrza świata federacji WBC, kategorii super lekkiej (super lightweight).

Ku uciesze polskich fanów, na gali w legendarnej hali Madison Square Garden, wystąpi także Damian Knyba (9-0-0). Dla polskiego pięściarza kategorii ciężkiej (heavyweight) prowadzonego przez Łukasza Kownackiego, sobotnia walka będzie najważniejszą w jego dotychczasowej karierze. Urodzony w Bydgoszczy (woj. kujawsko-pomorskie) pięściarz, zmierzy się w zakontraktowanym na sześć rund pojedynku z Emilio Salasem (7-2-1). Bezpośrednią transmisję z sobotniej gali przeprowadzi telewizja ESPN, zaś polscy fani obejrzą wydarzenie za pośrednictwem Polsat Sport. Początek już o godzinie 6:30PM czasu środkowo amerykańskiego (1:30 nad ranem z soboty na niedzielę, czasu polskiego). Polscy kibice obejrzą wtedy walkę Knyby z Salasem, po czym półtorej godziny później, przeniosą się do Polsat Sport Extra, gdy rozpocznie się karta główna sobotniej gali. Poniżej przedstawiamy wypowiedzi głównych aktórów sobotniego spektaklu.

🇺🇸Teofimo Lopez: Wszyscy mamy tutaj swoją szansę. Wszyscy mamy swój cel do wykonania w sobotnią noc. Z mojej stront wygląda to tak: w jaki sposób możemy iść dalej? Po prostu – musimy wygrywać, i niezależnie od tego kogo przed nami postawią, celem jest tego kogoś pokonać.

🇪🇸Sandor Martin: Dla mnie to szczególny moment, ale nie wybiegam poza tę walkę. W końcu on i ja żyjemy w dwóch innych światach. On żyje w świecie rozrywki, a ja w świecie boksu. W czasie, kiedy on udziela wywiadów i robi zakupy, ja trenuję. To jest różnica, którą zobaczycie w sobotę.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org, Twitter: Mike94Steek