Grupa promotorska Premier Boxing Champions poinformowała w środowym komunikacie, że kartę główną gali zaplanowanej na 25 listopada, podczas której w walce wieczoru ujrzymy Davida Benavideza (27-0-0) i Demetriusa Andrade’a (32-0-0), uzupełnią pojedynki pomiędzy powracającym po blisko 2.5 letniej przerwie mistrzem świata WBC, wagi średniej (middleweight) Jermallem Charlo (32-0-0) i Jose Benavidezem Jr (28-2-1), oraz Subriel Matias (19-1-0) kontra Shohjahon Ergashev (23-0-0). Dla Matiasa, będzie to pierwsza obrona tytułu mistrza świata organizacji IBF, kategorii super lekkiej (super lightweight).

Przypomnijmy, że na przestrzeni ostatnich lat, Charlo zmagał się z problemami natury mentalnej, będąc nieaktywnym od czerwca 2021 roku. Mimo to, organizacja WBC nie odebrała mu mistrzowskiego pasa, co spotkało się z zasłużoną krytyką, zarówno ze strony pięściarzy, promotorów, jak i kibiców. Podczas listopadowej gali, między linami zobaczymy także aktualnego czempiona WBA “Regular” dywizji super piórkowej (super featherweight), Hectora Luisa Garcię (16-1-0), naprzeciwko którego stanie Lamont Roach (23-1-1).

Dla Garcii, będzie to powrót po styczniowej porażce z rąk Gervonty Davisa (29-0-0). Walka odbyła się wówczas w limicie wagi lekkiej (lightweight), wobec czego Garcia nie stracił swojego tytułu wagi super piórkowej, w którego posiadanie wszedł w sierpniu ubiegłego roku, pewnie pokonując na punkty ówczesnego czempiona, Rogera Gutierreza (27-5-1). Roach, napędzony czterema zwycięstwami z rzędu, będzie z pewnością wymagającym przeciwnikiem dla doświadczonego Garcii.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org