Najlepszy szwedzki pięściarz kategorii ciężkiej (heavyweight), Otto Wallin (24-1-0), swoją ostatnią walkę stoczył pod koniec maja, pewnie pokonując Rydella Bookera (26-6-1) jednogłośną decyzją sędziów, na gali w Dearborn (Michigan, Stany Zjednoczone). Wallin, prowadzony przed Dmitry’a Salitę, liczy na to, iż w najbliższej przyszłości dane mu będzie stoczyć pojedynek z czołowym zawodnikiem świata. 

Na celowniku Wallina jest od dłuższego czasu Anthony Joshua (24-3-0). Były mistrz świata królewskiej dywizji zamierza powrócić do ringu na przestrzeni dwóch najbliższych miesięcy, po porażce z rąk Oleksandra Usyka (20-0-0). Wallin to jedno z najczęściej wymienianych nazwisk, jako potencjalny rywal dla Joshuy. 

Cóż…ze mną nikt się póki co nie kontaktował. Wiem, że promujący Joshuę Eddie Hearn, kontaktował się z moim promotorem, Dmitry’em Salitą. Są jakieś rozmowy, choć nie wiem na jakim są one etapie. Mam nadzieję, że to się uda, bo naprawdę chcę tej walki. Uważam, że Joshua to nadal światowa czołówka i wielkie nazwisko. Myślę, że jeśli dostałbym szansę walki z nim, a następnie wygrał, ludzie poznaliby w końcu mije nazwisko. Uważam, że zasługuję na tę walkę. – powiedział Wallin dla SecondsOut. 

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org, Twitter: Mike94Steek