Grupa Matchroom Boxing oficjalnie poinformowała, że 9 grudnia na gali w San Francisco (California, Stany Zjednoczone) dojdzie do walki o tytuł mistrza świata organizacji WBC, wagi super lekkiej (super lightweight) pomiędzy obecnym czempionem, Regisem Prograis (29-1-0), a Devinem Haney’em (30-0-0), dla którego będzie to debiut w limicie kategorii do 140 funtów. Prograis w ostatniej walce nieco rozczarował swoich kibiców wygrywając w słabszym stylu z Danielito Zorillą (17-2-0), który w ramach zastępstwa przyjął wyzwanie na kilkanaście dni przed walką. Pięściarz z Nowego Orleanu (Louisiana, Stany Zjednoczone) wygrał wówczas niejednogłośną decyzją sędziów. 

Wreszcie jesteśmy gotowi, aby zrobić to w sobotę 9 grudnia, i nie mogę się doczekać.  Rozpocząłem już obóz przygotowawczy i będę bardzoek niż gotowy, aby robić to, co umiem najlepiej. Devin spisał się dobrze w wadze lekkiej, ale ja jestem najlepszy na świecie w wadze super lekkiej i udowodnię to po raz kolejny! – przekazał Prograis. 

Były już niekwestionowany mistrz świata dywizji lekkiej (lightweight), Devin Haney postanowił przenieść się kategorię wyżej, aby zdobyć kolejny tytuł mistrza świata. 24-latek w swoim ostatnim występie wygrał jednogłośną decyzją sędziów z Vasiliy’em Lomachenko (17-2-0) po bardzo ciekawej i emocjonującej walce, broniąc tym samym wszystkich czterech (WBA, WBC, IBF, WBO) tytułów mistrza świata. 

Moim marzeniem było walczyć w moim rodzinnym mieście. Jestem podekscytowany możliwością zostania mistrzem świata dwóch dywizji w mieście, w którym wszystko się zaczęło. Energia na hali będzie elektryzująca. Nie walczyłem u siebie od czasów amatorskich, więc oczekuję występu w swoim mieście, aby się tam pokazać. Jako dziecko zawsze wyobrażałem sobie walkę w The Oracle w Oakland. Teraz dzięki Chase Center mam dwie wymarzone lokalizacje i most między nimi. Więc moim pierwszym zadaniem jest wypełnienie Chase Center do samego dachu. Wybrałem skupionego i głodnego mistrza, którego zaprosiłem do mojego rodzinnego miasta. Regis będzie próbował mnie znokautować i właśnie tego chcę, żeby próbował zrobić. Jestem prawdziwą twarzą boksu. 9 grudnia. Dziedzictwo i pieniądze. – powiedział Haney. 

Zaplanowana na grudzień gala z udziałem Prograisa i Haney’a zostanie pokazana za pośrednictwem platformy streamingowej DAZN. Kibice w Stanach Zjednoczonych, oraz Kanadzie chcąc oglądać wydarzenie, będą musieli dodatkowo wykupić dostęp Pay-Per-View. Sprzedaż biletów ruszy 6 października. 

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org