Już w najbliższą sobotę podczas gali Golden Boy Promotions w Houston (Texas, Stany Zjednoczone), do ringu powróci Ryan Garcia (23-1-0). Po kwietniowej porażce z rąk Gervonty Davisa (29-0-0), “King Ryan” zmierzy się tym razem ze znacznie niżej notowanym rywalem, a będzie nim Oscar Duarte (26-1-1), którego absolutnie nie należy lekceważyć, z czego Garcia zdaje sobie sprawę. Bezpośrednią transmisję z wydarzenia przeprowadzi platforma streamingowa DAZN, a początek gali zaplanowany jest na godzinę 7PM czasu środkowo amerykańskiego (2 nad ranem z soboty na niedzielę czasu polskiego). Obaj pięściarze spotkali się ze sobą na czwartkowej konferencji prasowej, a Garcia nie szczędził cierpkich słów na temat swojego promotora, Oscara De La Hoya, oraz Bernarda Hopkinsa.

🇺🇸Ryan Garcia: Przede wszystkim chcę podziękować Najwyższemu, Jezusowi Chrystusowi. Chcę także zaprosić Ducha Świętego na tę konferencję prasową, zawsze chcę go zapraszać. Kilka rzeczy, które chcę poruszyć: jedna rzecz, która zabolała mnie najbardziej, to słowa Bernarda Hopkinsa, że to on zadecyduje, czy po tej walce powinenem zakończyć karierę, czy ją kontynuować. On o tym nie decyduje. Mój trener, mój zespół tak. Wszyscy, którzy codziennie się ze mną spotykają – to do tego kto o tym decyduje. I ostatecznie decyduje Bóg, nie Hopkins. Nikt mu nie mówił, kiedy ma przestać boksować. Przestał boksować w wieku 45 lat, więc należą mu się brawa, ale nie on o tym decyduje. I kolejną rzeczą, którą chcę poruszyć, jest to, że Oscar twierdzi, że błędnie interpretujemy to, co mówią. To przecież angielski. Nie słyszałem, żeby ktokolwiek mówił w jakimkolwiek języku, którego nie znam. Jest więc bardzo jasne, że wspierają tego gościa, aby mnie pokonał, tak jak myśleli, że Romero Duno (w 2019 roku, przyp.red) mnie pokona; był następną filipińską gwiazdą, mówią, że Duarte jest następną gwiazdą Meksyku. Wiecie co? Włożyłem wszystko w tę walkę. Po raz pierwszy od długiego czasu jestem tak bardzo zaangażowany. Rok 2021 był czasem, który mnie złamał. Rok 2022 mnie zmienił. Rok 2023 otworzył mi oczy i zaraz wrócę, wrócę po to wszystko. Po prostu jestem skupiony i stąd bierze się moja pewność siebie.

🇲🇽Oscar Duarte: Jestem bardzo szczęśliwy i zadowolony, że jestem tutaj. Cieszę się każdą chwilą. To było moje marzenie, a teraz stało się to rzeczywistością. W tę sobotę zobaczycie moją najlepszą wersję. Mam za sobą świetny zespół i w tę sobotę zwyciężę.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org