Już tylko kilkanaście godzin dzieli nas od rozpoczęcia wielkiej gali w Las Vegas (Nevada, Stany Zjednoczone), podczas której Errol Spence Jr (28-0-0) zmierzy się z Terence’m Crawfordem o niekwestionowane mistrzostwo świata kategorii półśredniej (welterweight). Przed piątkową ceremonią ważenia, wielu kibiców zastanawiało się jakie emocje będą towarzyszyć obu pięściarzom podczas wejścia na wagę. 

W przypadku walk o wielką stawkę, kibice często słyszą wyzwiska, a czasami dochodzi nawet do rękoczynów. Errol Spence Jr i Terence Crawford pokazali klasę, zanim zameldowali się między ringowymi linami. Po ważeniu, obaj mistrzowie podali sobie ręce jak przystało na prawdziwych mistrzów i choć wydaje się to naturalnym zachowaniem, w większości przypadków jest zupełnie odwrotnie. 

Żadnych dramatów, wyzwisk ani szalonej fabuły. Tylko dwóch facetów, którzy odważyli się być wielcy, a ludzie to doceniają. – napisał na Twitterze Errol Spence Jr. 

Bezpośrednią transmisję z gali przeprowadzi telewizja Showtime w systemie Pay-Per-View ($84.99). Polscy kibice obejrzą wydarzenie w TVP Sport. Początek karty głównej od godziny 7pm czasu środkowoamerykańskiego (2 nad ranem z soboty na niedzielę czasu polskiego).

Photo: Premier Boxing Champions

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org