Dokładnie tak jak można było się spodziewać – Teofimo Lopez (19-1-0) nie kończy sportowej kariery i jest gotowy do obrony tytułu mistrza świata organizacji WBO, kategorii super lekkiej (super lightweight). W pierwszej połowie czerwca, kilka dni po wygranej nad Joshem Taylorem (19-1-0), Amerykanin poinformował, że kończy zawodową karierę w wieku 25 lat i zrzeka się tytułu mistrzowskiego. W skrócie, jego słowa zostały wypowiedziane w ramach manifestacji zbyt niskich dla siebie zarobków, względem innych pięściarzy.

Federacja WBO, chcąc czynić dalsze działania odnośnie mistrzowskiego tytułu dywizji super lekkiej, poinformowała, że Lopez musi oficjalnie przedstawić na piśmie, iż zrzeka się mistrzowskiego pasa. Odpowiedź była taka, jakiej większość kibiców mogła się spodziewać – Lopez kontynuuje karierę bokserską i zamierza bronić tytułu mistrza świata. 25-latek wyzywa na pojedynek niekwestionowanego czempiona wagi lekkiej (lightweight) Devina Haney’a (30-0-0), który nosi się z zamiarem kontynuowania swojej kariery dywizję wyżej, właśnie w kategorii super lekkiej.

Ej, Devin Haney. Ponieważ tak szybko wskoczyłeś do tego miksu o mój mistrzowski pas WBO, sprawmy, żeby ta walka się odbyła i aby świat mógł zobaczyć, kto byłby tym zainteresowany. I nie, nie będziesz tutaj stroną A. Posiadam tytuł króla dywizji, więc nie uciekaj suczko. Wróciłem z emerytury (chyba), ponieważ kolejnym ruchem Haney’a była walka z tym żałosnym dupkiem Arnoldem Barbozą o mój tytuł mistrza świata WBO w wadze super lekkiej. Je*ać to. Jestem zmęczony pomaganiem temu dzieciakowi w byciu kimś, kim nie jest. I to właśnie jest prawdziwy mistrz! – poinformował Lopez za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

Póki co, Haney nie zdecydował w której wadze zamierza startować, jednakże jeśli zdecyduje się on na awans, z marszu otrzyma szansę pojedynku z Lopezem. W innym przypadku, status obowiązkowego pretendenta do walki o tytuł mistrza świata przeciwko “Teo”, otrzyma Arnold Barboza (28-0-0) znajdujący się obecnie na pierwszym miejscu w rankingu federacji WBO.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org