Na przestrzeni ostatnich kilku dni, w świecie bokserskim bardzo dużo mówi się o ewentualnym pojedynku pomiędzy tymczasowym czempionem WBO, kategorii ciężkiej (heavyweight), Zhilei’m Zhangiem (26-1-1), a byłym pełnoprawnym mistrzem świata organizacji WBC, Deontay’em Wilderem (43-3-1). Faktem jest, że Zhang od czasu dwóch ubiegłorocznych wygranych z Joe Joyce’m (15-2-0) wskoczył automatycznie do najściślejszej światowej czołówki królewskiej dywizji, choć mimo to nie szuka dróg na skróty i jest gotowy walczyć z każdym postawionym przed nim pięściarzem. 40-latek już kilkukrotnie zgłaszał chęć walki z byłym zunifikowanym mistrzem świata, Anthony’m Joshua (27-3-0), choć na ten moment niewiele wskazuje na to, aby do takiej konfrontacji miało dojść w najbliższej przyszłości.

Eddie Hearn jest świetnym promotorem i muszę to powiedzieć. Robi to co do niego należy, dużo mówi, ale nie pozwala mi zbliżyć się do Joshuy, ponieważ wie co wnoszę do ringu i wie co się stanie, gdy do takiej walki dojdzie. Joshua wyglądał świetnie w swojej ostatniej walce. Znalazł sposób na mańkuta, a to zapewne wynika z jego treningów. Od pierwszej do piątej rundy dominował, aż znokautował Wallina, co oznacza, że powraca na właściwe tory. Można nawet powiedzieć, że już powrócił. – powiedział Zhang.

Portal BoxingZone.org dowiedział się, że Zhang złożył już oficjalną porpozycję Deontay’owi Wilderowi. Niezależnie od tego jak potoczą się negocjację, Chińczyk zamierza powrócić do ringu w pierwszym kwartale tego roku. Jeszcze kilka dni temu było blisko potencjalnej walki Zhanga z innym wysoko notowanym pięściarzem w królewskiej dywizji, choć na ten moment nie ma żadnych konkretów.

Chcę wrócić w marcu i taki jest plan, ale jeśli realistycznie pytacie mnie, kim chcę, żeby był jego następny przeciwnik, to odpowiem: Josepha Parkera, ale czy on odważy się ze mną walczyć? Jestem otwarty na wszystko. Ja skupiam się na sali treningowej i byciu na ringu przed moim powrotem. Chciałbym stoczyć następną walkę w Arabii Saudyjskiej, i pracujemy nad tym. Nie mogę na ten temat zbyt wiele powiedzieć. – dodał Zhang.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org