“Generous Joe” Antonacci, wieloletni konferansjer bokserski, zmarł na zawał serca. O śmierci dowiedziano się dzisiaj, 25 kwietnia. Antonacci, pochodzący z New Jersey, ale następnie mieszkający w Chicago, zapowiadał wiele pojedynków, w tym na galach takich jak Top Rank, Golden Boy Promotions czy Don King Productions. Obiekty, w których gościł to m.in nowojorska hala Madison Square Garden, czy Boardwalk Hall w Atlantic City, New Jersey (USA). Dwanaście lat temu Antonacciego wprowadzono do Galerii Sław Boksu.

Joe Antonacci znany był ze swojej muszki do garnituru, którą ubierał na czas anonsowania wyczekiwanych walk transmitowanych chociażby na HBO, Showtime, ESPN, czy NBC Sports Network. Antonacci anonsował m.in walki Ward-Froch, Kovalev-Agnew, czy ważenie przed walką Kovalev-Hopkins. Antonacci anonsował także pojedynki Tomasza Adamka, m.in. starcie “Górala” z Chambersem.

W ostatnim czasie Antonacci chorował na Parkinsona. “Generous Joe” na zawsze pozostanie w pamięci swoich bliskich, ale również w pamięci rodziny bokserskiej, zwłaszcza ludzi w kręgach New Jersey i Chicago. Antonacci wszelkie środki finansowe, które zarobił podczas kariery anonsera, przeznaczał na cele pomocy pięściarzom amatorskim i zawodowym. Spoczywaj w pokoju “Generous Joe”.

Autor: Jack Dorota