Okres najbliższych świąt Bożego Narodzenia zapowiada się bardzo ciekawie dla wszystkich kibiców boksu zawodowego. Podczas, gdy w drugi dzień świąt do ringu powróci Naoya Inoue (25-0-0) w walce z Marlonem Tapalesem (37-3-0), to na dzień przed wigilią (23 grudnia) czeka nas prawdziwy koncert z wagą ciężką w roli głównej. Jak podaje ESPN, właśnie tego dnia  w Riyadh (Arabia Saudyjska) dojdzie m.in do walki pomiędzy byłymi mistrzami świata królewskiej dywizji, Deontay’em Wilderem (43-2-1), a Josephem Parkerem (33-3-0). 

Na tej samej gali do ringu powrócić mają Anthony Joshua (26-3-0), oraz Otto Wallin (26-1-0), który już od paru lat mocno naciskał na walkę z Anglikiem nigeryjskiego pochodzenia. Wallin, w swojej ostatniej walce pokonał niejednogłośnie na punkty Murata Gassieva (30-2-0), co miało miejsce pod koniec września na gali w Turcji. Szwed jest zdecydowanie pięściarzem, z którym Joshua może mieć bardzo duże problemy. 

Po sierpniowej porażce z rąk Oleksandra Usyka (21-0-0), między linami zamelduje się Daniel Dubois (19-2-0). Rywalem 26-latka z Londynu (Anglia) będzie niepokonany Jarrell Miller (26-0-1), który w ostatnich kilku latach zasłynął nie ringową aktywnością, a pauzowaniem z powodu afer dopingowych z jego udziałem. Bądź co bądź, w drugiej połowie marca, Miller odniósł cenne zwycięstwo nad doświadczonym Lucasem Browne’m (31-4-0), nokautując Australijczyka w szóstej rundzie. 

Kibice po raz kolejny już mogą być rozczarowani jakością przeciwnika dla Franka Sancheza (23-0-0). Równia pochyła, jeśli chodzi o poziom prezentowany przez oponentów Kubańczyka, spada praktycznie z każdą kolejną walkę. Podczas grudniowej gali w Riyadh, Sanchez skrzyżuje rękawice z Juniorem Fa (20-2-0), który blisko półtora roku przegrał już w pierwszej rundzie przez bardzo ciężki nokaut z rąk wspomnianego wcześniej Lucasa Browne’a. Nowozelandczyk powrócił do ringu kilka miesięcy później, wygrywając już w pierwszej odsłonie z Tussi Asafo (0-7-0), który w swoich wszystkich siedmiu zawodowych walkach, wszystkie przegrywał, na dodatek przed czasem. 

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org