Były czempion WBA “Regular” kategorii super muszej (super flyweight), Andrew Moloney (25-2-0), powróci między liny 20 maja, podczas gali Top Rank, gdzie główne skrzypce zagrają w pełni zunifikowany mistrz świata dywizji lekkiej (lightweight), Devin Haney (29-0-0), którego przeciwnikiem będzie Vasiliy Lomachenko (17-2-0). Moloney ciężko zapracował sobie na szansę walki o tytuł mistrza świata i w końcu ją otrzymał. Rywalem Australijczyka, będzie obecny czempion organizacji WBO, Junto Nakatani (24-0-0) – portal BoxingZone.org, potwierdził tę informację.

Faworytem pojedynku będzie niepokonany na zawodowstwie Nakatani, dla którego będzie to czwarta obrona tytułu mistrza świata, kategorii do 115 funtów. 25-letni Japończyk w posiadaniu pasa wszedł w listopadzie 2021 roku, pokonując w walce o wakujący tytuł, Giemela Magramo (27-3-0). Nakatani, po totalnej dominacji, zdołał znokautować Filipińczyka w pierwszej połowie ósmej rundy. Japoński pięściarz, ostatnim razem zaprezentował się między linami blisko pięć miesięcy temu, pokonując jednogłośnie na punkty Francisco Rodrigueza Jr (37-6-1).

Andrew Moloney po ostatnich czterech zwycięstwach, jak sam twierdzi, jest w pełni gotowy do walki o światowy czempionat. 32-letni Australijczyk ma na swoim koncie dwie porażki, kiedy to dwukrotnie przegrywał na punkty z Joshuą Franco (18-1-3). W swoim ostatnim pojedynku, Moloney pewnie pokonał jednogłośną decyzją sędziów byłego dwukrotnego pretendenta do tytułu mistrza świata, Norbelto Jimeneza (31-10-6), ponad pięć miesięcy temu, na gali w Melbourne (Victoria, Australia). Do majowej walki przeciwko Nakataniemu, Moloney przystąpi jaki obowiązkowy pretendent do mistrzowskiego pasa.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org