Już za niespełna półtora miesiąca (11 maja) w australijskim Perth, dojdzie do bardzo ciekawie zapowiadającej się gali, podczas której główne skrzypce zagrają George Kambosos (21-2-0), oraz Vasiliy Lomachenko (17-3-0), którzy zmierzą się ze sobą o wakujący tytuł mistrza świata organizacji IBF, kategorii lekkiej (lightweight).

Na karcie głównej zobaczymy również dwóch czołowych zawodników dywizji super muszej (super flyweight), Andrew Moloney’a (26-3-0), który skrzyżuje rękawice z byłym mistrzem świata i wciąż topowym pięściarzem świata, Pedro Guevarą (41-4-1). Pierwotnie, rywalem Moloney’a miał być Carlos Cuadras (42-5-1), jednakże ten zerwał ścięgno piętowe, w efekcie czego nie zdąży zregenerować się do dnia pojedynku. W latach 2014-2015, Guevara znajdował się w posiadaniu tytułu mistrza świata federacji WBC, broniąc tytułu trzykrotnie.

Moloney, po ubiegłorocznej porażce z Junto Nakatani’m (27-0-0), gdzie stawką było mistrzostwo świata z ramienia organizacji WBO, do ringu powrócił niespełna siedem miesięcy później, czyli w pierwszej połowie grudnia zeszłego roku, pewnie wygrywając na punkty z Judy’m Floresem (14-2-0). Stawką majowej walki pomiędzy Moloney’em, a Guevarą będzie tymczasowy pas federacji WBC.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org | Twitter/X: @MikeSteek94