W piątkową noc na gali Top Rank w Glendale (Arizona, Stany Zjednoczone) dojdzie do bardzo ciekawie zapowiadającej się walki w limicie wagi super piórkowej (super featherweight), w której były mistrz świata, Oscar Valdez (31-2-0) zmierzy się w zakontraktowanym na dwanaście rund z byłym pretendentem do tytułu, Liamem Wilsonem (13-2-0). W stawce znajdzie się tymczasowy pas organizacji WBO, zaś zwycięzca zmierzy się następnie o pełnoprawny tytuł, który już niebawem może pozostać bez właściciela.

Wszystko dlatego, iż obecny czempion, oraz progromca zarówno Valdeza, jak i Wilsona, Emanuel Navarrete (38-1-1) w maju skrzyżuje rękawice z Denysem Berynchikiem (18-0-0) w walce o wakujący tytuł mistrza świata WBO wagi lekkiej (lightweight). Jeśli Navarrete odniesie zwycięstwo, następnie będzie miał trzy tygodnie na podjęcie decyzji, którego tytułu zamierza bronić w przyszłości. Jeśli Meksykanin wygra, prawdopodobnie pozostanie w dywizji lekkiej, zaś mistrzowski pas WBO w kategorii super piórkowej nie będzie miał właściciela. Nie można również wykluczyć, że w takiej sytuacji, zwycięzca walki Valdez vs. Wilson zostanie następnie mianowany pełnoprawnym czempionem.

Nie mamy dobrych wieści dla polskich kibiców. Żadna z polskich stacji telewizyjnych nie przeprowadzi transmisji z piątkowego wydarzenia, które będzie dostępne wyłącznie za pośrednictwem ESPN+. Początek gali zaplanowany jest na godzinę 5:10PM czasu środkowoamerykańskiego (23:10 czasu polskiego).

Photo: Mikey Williams/Top Rank

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org | Twitter/X: @MikeSteek94