13 kwietnia na gali Top Rank w Corpus Christi (Texas, Stany Zjednoczone), do ringu powróci zaliczany do szerokiej czołówki światowej wagi ciężkiej (heavyweight), Efe Ajagba (19-1-0), który w zakontraktowanym na dziesięć rund pojedynku, zmierzy się z włoskim prospektem, Guido Vianello (12-1-1). Nie ma wątpliwości co do tego, że w faworytem tejże konfrontacji jest Ajagba, choć mimo to Nigeryjczyk wypowiada się z szacunkiem na temat swojego najbliższego przeciwnika.

Pamiętam Gudio z Igrzysk Olimpijskich w Rio De Janeiro. To naprawdę bardzo utalentowany i silny zawodnik. Moim celem jest zostać mistrzem świata i aby spełnić swoje marzenie, muszę dać z siebie wszystko w walce z Guido. – mówi Ajagba.

Guido Vianello to aktualnie najwyżej notowany włoski pięściarz startujący w królewskiej dywizji. Jeszcze jakiś czas temu, 29-latek był potencjalnie przymierzany do starcia z najlepszym polskim ciężkim, Damianem Knybą (13-0-0). Vianello swoją ostatnią walkę stoczył niespełna dwa tygodnie temu, demolując już w pierwszej rundzie Mosesa Johnsona (12-2-2). Włoski pięściarz wierzy w swoje umiejętności i jest podekscytowany możliwością walki z takim zawodnikiem, jak Ajagba. Ewentualne zwycięstwo Vianello w walce z Nigeryjczykiem, ugruntuje jego pozycję w szeregach światowej wagi ciężkiej.

To dla mnie wielka szansa. To walka z jednym z czołowych zawodników wagi ciężkiej na świecie, ale nie zawahałem się, gdy zaproponowano mi tę walkę. Jestem gotowy, aby stanąć na wysokości zadania i nie mogę się doczekać tej cudownej walki 13 kwietnia. – powiedział Vianello.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org