Były mistrz świata, kategorii ciężkiej (heavyweight), Joseph Parker (31-3-0), powróci między liny 24 maja, podczas gali No Limit Boxing w Melbourne, (Victoria, Australia). Rywalem doświadczonego pięściarza z Nowej Zelandii, będzie znacznie niżej notowany Faiga Opelu (15-3-2), a w stawce ich pojedynku znajdzie się wakujący pas Commonwealth Boxing Council.

Trzy-cztery walki w 2023 roku – taki cel założył sobie kilka miesięcy temu Joseph Parker, i jak widać, konsekwentnie go realizuje. 31-letni Nowozelandczyk przegrał we wrześniu ubiegłego roku przez nokaut z Joe Joyce’m (15-1-0), wypadając tym samym z czołówki królewskiej dywizji. Parker powrócił do ringu w drugiej połowie stycznia, pewnie pokonując na punkty Jacka Massey’a (20-2-0) i ponownie zjawi się między linami po czteromiesięcznej przerwie. Dlaczego Opelu? Taki wybór nie powinien raczej nikogo dziwić. Parker, jak już wcześniej wspomnieliśmy, wypadł z czołówki kategorii ciężkiej po ubiegłorocznej porażce z rąk Joyce’a, i jak można się spodziewać, poziom jego kolejnych, rywali będzie stopniowo wzrastał.

Opelu, w ostatnich latach startował ze zmiennym szczęściem i choć należy przyznać, iż jest on pięściarzem prezentującym przyzwoity poziom, to do umiejętności Parkera sporo mu brakuje, i to nie on będzie faworytem w walce z Nowozelandczykiem. Ostatnia walka Opelu zakończyła się w stosunkowo dziwnych okolicznościach, bowiem w trzeciej rundzie, pięściarz powalił na matę ringu swojego rywala, którym był Kris Terzievski (11-1-2), a następnie upadł wprost na niego, w efekcie czego Terzievski skręcił staw skokowy. Sędziowie orzekli wówczas techniczny remis. Wcześniej, w maju 2021 roku, pięściarz zmierzył się z Hemi’m Ahio, wygrywając przez nokaut już w czwartej rundzie, podczas gali w Melbourne. Poprzednim rywalem Australijczyka był doświadczony Lucas Browne (31-4-0). Terzievski został ciężko znokautowany w siódmej rundzie, mimo, iż do momentu przerwania pojedynku, prowadził on na kartach sędziowskich.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org