Jak poinformował za pośrednictwem Twittera angielski dziennikarz, Michael Benson, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, iż Saul “Canelo” Alvarez (59-2-2) zmierzy się w swojej kolejnej walce z mistrzem świata organizacji WBC, kategorii junior ciężkiej (cruiserweight), Badou Jackiem (28-3-3). Negocjacje idą ponoć w bardzo dobrym kierunku i niewykluczone, że do walki pomiędzy dwoma pięściarzami dojdzie jeszcze w tym roku w Arabii Saudyjskiej. 

Przypomnijmy, że końcem lutego bieżącego roku, Badou Jack dość niespodziewanie, jednakże bardzo zasłużenie odebrał mistrzowski pas Ilundze Makabu (29-3-0), nokautując Afrykańczyka w ostatniej, dwunastej rundzie, po totalnej dominacji. Makabu był wcześniej liczony zarówno w czwartej, jak i siódmej odsłonie. 

Alvarez z kolei, znajduje się w posiadaniu wszystkich czterech (WBA, WBC, IBF, WBO) tytułów mistrza świata w limicie kategorii super średniej (super middleweight). Meksykańska gwiazda po ostatniej pewnej wygranej nad Johnem Ryderem (32-6-0), ma teraz ochotę awansować aż o dwie kategorie wagowe wyżej, aby zmierzyć się z Jackiem o mistrzowski pas. 

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org