Już w najbliższą sobotę na gali w Veronie (New York, Stany Zjednoczone), odbędzie się pierwsza w tym roku gala grupy Top Rank, podczas której główne skrzypce zagrają Efe Ajagba (16-1-0), oraz Stephen Shaw (18-0-0), którzy zmierzą się ze sobą w zakontraktowanym na dziesięć rund pojedynku kategorii ciężkiej (heavyweight).

Na karcie walk nie zabraknie innych bardzo ciekawych walk. Do ringu powróci między innymi Abraham Nova (21-0-0), który w swojej ostatniej walce, blisko siedem miesięcy temu przegrał przez bardzo ciężki nokaut z dwukrotnym mistrzem olimpijskim, Robeisy’m Ramirezem (11-1-0) na gali w Madison Square Garden w Nowym Jorku (New York, Stany Zjednoczone). Rywalem Novy, będzie Adam Lopez (16-3-0), który w przeszłości przegrywał jedynie z takimi zawodnikami jak Stephen Fulton (21-0-0), Oscar Valdez (31-1-0), oraz Isaac Dogboe (24-2-0), wobec czego przed Novą kolejne wyzwanie.

W sobotnią noc, do ringu wejdą także Jonathan Rice (15-6-1), oraz najlepszy na ten moment włoski “ciężki”, niepokonany Guido Vianello (10-0-1). Rice, napędzony dwoma spektakularnymi zwycięstwami z rzędu nad niepokonanym wcześniej Michaelem Polite Coffie’m (13-3-0), będzie chciał po raz kolejny zatrzymać niepokonanego na zawodowych ringach pięściarza. Bezpośrednią transmisję z gali przeprowadzi telewizja ESPN, zaś polscy fani obejrzą wydarzenie za pośrednictwem TVP Sport. Początek karty głównej już o godzinie 7PM, czasu środkowo amerykańskiego (2 nad ranem z soboty na niedzielę czasu polskiego). Poniżej przedstawiamy wypowiedzi głównych aktorów sobotniego spektaklu, przed sobotnią galą.

Efe Ajagba: Mój pseudonim to “cichy”, ponieważ nie gadam zbyt wiele. Dokonałem wielu poprawek przed sobotnim wieczorem. Zobaczymy jak to będzie. Jestem gotowy na tego gościa.

Stephan Shaw: Ja jestem pięściarzem trzeciej generacji. Chcę zostać mistrzem świata! W najbliższą sobotę zamierzam wydać szczególne oświadczenie w tym kierunku!

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org, Twitter: Mike94Steek