Grupa promotorska Premier Boxing Champions poinformowała w środowe popołudnie, iż 11 lutego na gali w San Antonio (Texas, Stany Zjednoczone), niepokonany Rey Vargas (36-0-0) zmierzy się o wakujący tytuł mistrza świata federacji WBC, kategorii super piórkowej (super featherweight) z Shaquie’m Fosterem (19-2-0). Wydarzenie będzie miało status walki wieczoru.

Mistrzowski pas WBC pozostaje bez posiadacza po tym, jak pod koniec września na dzień przed galą w Newark (New Jersey, Stany Zjednoczone), ówczesny czempion, Shakur Stevenson (19-0-0) nie zmieścił się w limicie kategorii super piórkowej przed walką z Robsonem Conceicao (17-2-0), w efekcie czego stracił zarówno mistrzowski pas organizacji WBC, jak i WBO. Vargas, to były mistrz świata wagi super koguciej (super bantamweight), który w lipcu bieżącego roku zadebiutował w kategorii wagowej wyżej, w dywizji piórkowej (featherweight), pokonując w walce o tytuł mistrza świata federacji WBC, ówczesnego mistrza Marka Magsayo (24-1-0) jednogłośną decyzją sędziów.

W lutym, Vargas stanie przed życiową szansą na zdobycie mistrzowskiego pasa w trzeciej kategorii wagowej i to z pewnością on jest faworytem do zwycięstwa. Foster od kilku lat sukcesywnie budował swoją pozycję w rankingu federacji WBC. Pod koniec 2019 roku, Amerykanin pokonał na punkty Alberto Mercado (16-4-1), zdobywając tym samym pas WBC Silver. Następnie, po blisko rocznej przerwie Foster powrócił na gali w Los Angeles (California, Stany Zjednoczone), nokautując w dziewiątej rundzie Miguela Romana (64-14-0). Amerykanin swoją ostatnią walkę stoczył w drugiej połowie marca ubiegłego roku, wygrywając jednogłośnie z Muhammadkhują Yaqubovem (19-1-0), broniąc pasa WBC “Silver” po raz drugi. W lutym, 29-letni pięściarz stanie przed swoją pierwszą szansą na zawodowe mistrzostwo świata.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org, Twitter: Mike94Steek