Były pretendent do tytułu mistrza świata Chris Eubank Jr (32-3-0) ciężko trenuje przed rewanżową walką z Liamem Smithem (33-3-0) do której dojdzie już za niewiele ponad dwa tygodnie (2 września) podczas gali Boxxer w Manchesterze (Anglia). Przypomnijmy, że Eubank dość niespodziewanie przegrał w pierwszej potyczce ze Smithem przez nokaut w czwartej rundzie, po czym uruchomił klauzulę natychmiastowego rewanżu.

Eubank rozstał się ze swoim dotychczasowym trenerem Roy’em Jonesem Jr, po czym zdecydował się na współpracę z Brianem “Bomac’iem” McIntyre, który odpowiedzialny jest przede wszystkim za szkolenie obecnego niekwestionowanego mistrza świata wagi półśredniej (welterweight) Terence’a Crawforda (40-0-0) i póki co, bardzo chwali sobie dotychczasową współpracę z nowym trenerem.

On pracuje z Terence’m Crawfordem od wielu lat, a wyniki mówią same za siebie. Crawford jest w tej chwili jednym z największych mistrzów, co daje mi dużo motywacji i pewności siebie w zespole, który mam wkoło siebie. To co robią, lub to co już zrobili zostało wypróbowane, przetestowane i sprawdzone na najwyższym poziomie. – mówi Eubank na Sky Sports.

33-latek odniósł się także do słów Liama Smitha, który parę tygodni temu stwierdził, że współpraca Eubanka mogła by w ogóle się nie rozpocząć, gdyby nie spektakularne zwycięstwo Crawforda nad Errolem Spence’m Jr (28-1-0). Smith stwierdził, iż Eubank ma zbyt wysokie ego, aby dostosować się do współpracy, która przyniesie pozytywne efekty.

Bycie trenowanym nie jest kwestią ego. Jeśli mam komuś płacić pieniądze, żeby ze mną pracował, to będę go słuchał, bo nie jestem idiotą. A jeśli nie mam zamiaru kogoś słuchać to po co mam to robić i płacić? Nie chcę marnować zarówno swojego, jak i czyjegoś czasu. Nie ma sensu więc mówić czegoś takiego. Jeśli mówię, że jesteś moim trenerem i moim zespołem, to będę słuchał. To część gry. Przez wiele lat nie miałem tego elementu i po prostu robiłem co chciałem. Trenowałem, kiedy chciałem trenować i trenowałem tak jak chciałem trenować. Nie miałem tej infrastruktury. Teraz to mam i ja na pewno widzę w tym korzyści. – powiedział Eubank.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org