Aktualny mistrz świata federacji WBC, kategorii średniej (middleweight), Jermall Charlo (32-0-0) nie pojawił się w tym roku między linami, a jego przerwa w startach wynosi już prawie półtora roku. To zdecydowanie za długo, jak na pięściarza, który znajduje się w posiadaniu tytułu mistrza świata. W czerwcu, Amerykanin miał zmierzyć się w dobrowolnej obronie przeciwko Maciejowi Sulęckiemu (30-2-0), jednakże do walki nie doszło, bowiem na tydzień przed terminem, Charlo zgłosił kontuzję, wokół której pojawia się sporo kontrowersji. 

Kilka tygodni temu, na kowencji federacji WBC w Acapulco (Guerrero, Meksyk), prezydent organizacji, Mauricio Sulaiman poinformował, iż kolejnym obowiązkowym rywalem dla Charlo, jest obecny posiadacz tymczasowego tytułu, Carlos Adames (22-1-0), choć następnego dnia, WBC wstrzymało nominację, m.in ze względu na niejasnosności kontraktowe Charlo, którego walka z Sulęckim nie została odwołana, a przełożona – tak przynajmniej wynika z naszych informacji, uzyskanych u jednego ze źródeł. Mimo to, Charlo już “ostrzy” sobie zęby na walkę ze zwycięzcą pojedynku David Benavidez (26-0-0) vs Caleb Plant (22-1-0).

Mam nadzieję, że dostanę szansę walki ze zwycięzcą. Jeśli chcą się ze mną zobaczyć, to niech tak się stanie. – powiedział Charlo dla FightHub. 

Co istotne, Benavidez i Plant walczą w dywizji super średniej (super middleweight), przy czym Charlo startuje kategorię niżej, w wadze średniej. Trzej pięściarze są obecnie zawodnikami grupy promotorskiej Premier Boxing Champions, więc zestawienie ich między sobą nie powinno być żadnym problemem, jednakże planowana na początek przyszłego roku walka Plant i Benavideza będzie mieć oficjajlnie status eliminatora do walki o tytuł mistrza świata, którym jest na ten moment Saul “Canelo” Alvarez (58-2-2). Czy w takim przypadku walka Charlo może liczyć na pojedynek z którymś z dwójki “super średnich”? Wszystko wskazuje na to, iż w przyszłym roku może być o to ciężko. 

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org, Twitter: Mike94Steek