Grupa promotorska RCC Boxing Promotions poinformowała, iż niedzielę 11 grudnia, odbędzie się gala w rosyjskim Jekaterynburgu, a jedną z głównych atrakcji wieczoru, będzie występ byłego mistrza świata trzech kategorii wagowych, Jorge’a Linaresa (47-7-0). Drugą grupą promotorską odpowiedzialną za organizację wydarzenia, jest German Titov.

W walce wieczoru ujrzymy czołowego pięściarza świata, startującego w kategorii super półśredniej (super welterweight), Magomeda Kurbanova (23-0-0), który zaprezentuje się w ringu w walce przeciwko doświadczonemu Johanowi Gonzalezowi (31-1-1). Kolumbijski pięściarz nigdy nie zaprezentował się na “dużej scenie”, jednakże jego record wygląda bardzo imponująco. Trzydzieści jeden zwycięstw – wszystkie przed czasem, w tym jedna porażka na punkty sprzed ponad trzech lat, przeciwko Charlie’mu Navarro (29-10-0). Kurbanov, w swojej ostatniej walce, w lipcu bieżącego roku, pewnie pokonał na dystansie dwunastu rund byłego mistrza świata, Patricka Teixeirę (31-4-0).

Plamę po swoim ostatnin słabszym występie z pewnością będzie chciał zmazać wspomniany wcześniej Jorge Linares. Żywa i wciąż aktywna legenda wenezuleskiego boksu, już za dwa tygodnie zmierzy się z Zhorą Hamazaryanem (12-3-2) i każdy inny wynik, niż pewne zwycięstwo Linaresa, będzie niewątpliwie bardzo dużą sensacją. Warto zwrócić jednak uwagę na to, iż 37-letni już Wenezuelczyk w swojej ostatniej walce, właśnie na gali w Rosji, przegrał przed czasem z Zaurem Abdullaev’em (16-1-0), w walce o pas WBC Silver, kategorii lekkiej (lightweight). Wydarzenie odbyło się na kilka dni przed wybuchem konfliktu zbrojnego wywołanego agresją ze strony Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org, Twitter: Mike94Steek