W czwartkowe popołudnie w San Diego (California, Stany Zjednoczone) odbyła się oficjalna ceremonia ważenia przed piątkową galą, podczas której główne skrzypce zagrają broniący tytułu mistrza świata WBO, kategorii piórkowej (featherweight), Emanuel Navarrete (34-1-0) i były pretendent do tytułu, Joet Gonzalez (24-1-0). 

Dla Navarrete będzie to drugs bezpośrednia obrona tytułu. W swojej ostatniej walce, Meksykanin znokautował Christophera Diaza (26-3-0) w dwunastej rundzie po bardzo emocjonującej walce. Dla Gonzaleza, walka z Navarrete będzie drugą okazją do walki o tytuł mistrza świata WBO. Amerykanin po raz pierwszy zmierzył się o ten tytuł w 2019 roku, kiedy to przegrał na punkty z Shakurem Stevensonem (16-0-0) walkę o wakujący pas. Następnie 28-latek obchodzący kilka dni temu urodziny, wygrał z Miguelem Marriagą (30-4-0) dziesięciorundowy pojedynek, którego stawką był pas WBO International. 


Navarrete i Gonzalez staną w piątkowy wieczór (w nocy z piątku na sobotę, czasu polskiego) naprzeciw siebie i niewątpliwie czeka nas niezwykle ciekawy pojedynek z najwyższej półki, którego faworytem jest jednak Navarrete. Przed walką wieczoru między linami ujrzymy m.in Giovaniego Santillana (27-0-0), który skrzyżuje rękawice z Angelem Ruizem (17-1-0) w zakontraktowanej na dziesięć rund walce, w limicie kategorii półśredniej (welterweight). Transmisja z gali odbędzie się bezpośrednio na ESPN, zaś polscy kibice będą mogli obejrzeć to wydarzenie na kanale Polsat Sport (początek o godzinie 5 rano czasu polskiego). Poniżej przedstawiamy wyniki ważenia przed nadchodzącą galą. 

🇲🇽Emanuel Navarrete 125.8lb (57.05kg)

🇺🇸Joet Gonzalez 125.4lb (56.87kg)


🇺🇸Giovani Santillan 147lbs (66.66kg)

🇺🇸Angel Ruiz 147.4lb, 0.4 funta poza limitem (66.85kg)