Grupa promotorska Premier Boxing Champions, poinformowała, iż 8 kwietnia na gali w Carson (California, Stany Zjednoczone) dojdzie do walki pomiędzy Sebastianem Fundorą (20-0-1), a Brianem Mendozą (21-2-0). W stawce pojedynku znajdzie się tymczasowy pas federacji WBC, w którego posiadaniu znajduje się od kwietnia ubiegłego roku Fundora.

Mendoza swoją ostatnią walkę stoczył w listopadzie ubiegłego roku, nokautując już w piątej rundzie byłego mistrza świata kategorii super półśredniej (super welterweight), Jeisona Rosario (23-4-1). Walka była wówczas zakontraktowana na dziesięć rund, w limicie kategorii średniej (middleweight). W przeszłości, Mendoza przegrywał dwukrotnie: kolejno, z Larry’m Gomezem (10-2-0), oraz półtora roku temu z Jesusem Alejandro Ramosem (19-0-0). Od tego czasu, Mendoza stoczył dwie walki, w których nokautował swoich rywali.

Fundora, należy obecnie do najściślejszej światowej czołówki dywizji super półśredniej, o czym świadczą nazwiska pięściarzy, których pokonywał. 25-latek mieszkający w Kalifornii, w swoich czterech ostatnich walkach, pokonywał takich pięściarzy jak Jorge Cota (30-6-0), Sergio Garcia (33-2-0), Erickson Lubin (24-2-0), czy ostatnio, w październiku ubiegłego roku Carlosa Ocampo (34-2-0).

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org