Tymczasowy mistrz WBC, kategorii lekkiej (lightweight), Ryan Garcia (21-0-0) poinformował kilka dni temu, że wycofuje się z zaplanowanej na dziewiątego lipca walki z Javierem Fortuną (36-2-1). Utalentowany pięściarz poinformował, że zmaga się z problemami zdrowotnymi, choć nie określił co mu dolega. Promotor Fortuny, Sampson Lewkowicz rozmawiał z prezydentem Golden Boy Promotions, Ericem Gomezem, który poinformował go, że Garcia ma problemy psychiczne. 

Eric zadzwonił do mnie i powiedział mi, że Garcia ma problemy ze zdrowiem psychicznym i postanowił się wycofać. Mam podpisaną umowę, ale co mogę zrobić? Jedyne co to ją rozwiązać. Może zmienił zdanie co do walki z Fortuną. Cokolwiek to jest, życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia. – powiedział Lewkowicz. 

Garcia miał w walce z Fortuną bronić po raz pierwszy tymczasowego mistrzostwa WBC dywizji lekkiej, ale bardzo możliwe, że w obliczu zaistniałej sytuacji, federacja pozbawi go tytułu. Niespełna 23-letni pięściarz z Kalifornii dostał już wsparcie właśnie od Fortuny, który życzył mu szybkiego powrotu do zdrowia, a także od Teofimo Lopeza, który wspiera mentalnie swojego rówieśnika i kolegę po fachu. Specjalnie oświadczenie wydał w tej sprawie również główny szef Golden Boy, Oscar De La Hoya. 

Zdrowie naszych zawodników jest w Golden Boy najważniejsze. Z całego serca wspieramy Ryana Garcię i życzymy mu w tym czasie wszystkiego co najlepsze. – powiedział De La Hoya.