Jeden z najbardziej rozpoznawalnych obecnie pięściarzy świata, Ryan Garcia (24-0-0) planowo miał zmierzyć się w swojej kolejnej walce z doświadczonym Mercito Gestą (33-3-3) 28 stycznia na gali w Phoenix (Arizona, Stany Zjednoczone). Do pojedynku jednak nie dojdzie, bowiem Garcia przerwał swój obóz przygotowawczy i postanowił zrezygnować z walki przeciwko byłemu dwukrotnemu pretendentowi do tytułu mistrza świata. 24-letni pięściarz nie ukrywa, że skupiony jest obecnie tylko na walce z Gervontą Davisem (27-0-0), która bez dwóch zdań, cieszyć się będzie olbrzymim zainteresowaniem w Stanach Zjednoczonych.

Miałem czas, aby pomyśleć co naprawdę chcę robić. Davis zawsze robił wszystko tak, aby czuć się jak najbardziej komfortowo przed walką. Ja nie muszę się w żaden sposób dostrajać, tylko dać dobre show kibicom. Zdecydowałem więc, że nie będę się z tym wszystkim pie*dolił i jestem gotów od razu ruszyć po Davisa. – mówi Garcia dla Sports Illustrated.

Mercito Gesta, który w przeszłości dwukrotknie miał okazję walczyć o światowy czempionat kategorii lekkiej (lightweight), z pewnością może czuć się mocno rozgoryczony. Jego walka z Garcią, mogła przynieść Filipińczykowi dość dobrą wypłatę, a w przypadku dobrej dyspozycji, kolejne ciekawe oferty. Amerykański pięściarz również mógł odebrać przyzwoity czek przed najważniejszą walką w zawodowej karierze, jaką jest niewątpliwie starcie z Davisem. Mimo to, jak twierdzi, pieniądze nie są dla niego najważniejsze.

– Dla mnie nie chodzi o pieniądze. Nie chodzi o łatwe walki i to jest najlepsze. Ze względu na moje nastawienie, wchodząc w wielką walkę, nie chcę mieć jeszcze na głowie kolejnego pięściarza, jakim jest Mercito Gesta. Wiem, że ludzie mówią, że to byłoby łatwe zadanie, ale naprawdę wolę skupić się na walce, która jest dla mnie istotna, a to właśnie walka z Davisem. – dodał Garcia.

Obaj pięściarze do ringu mają wkroczyć w połowie kwietnia przyszłego roku. Tymczasem, Gervonta Davis, już za niespełna trzy tygodnie powróci go ringu, gdzie podczas gali Premier Boxing Champions w Waszyngtonie (District of Columbia, Stany Zjednoczone) zaplanowanej na siódmego stycznia, zmierzy się z Hectorem Luisem Garcią (16-0-0) w swojej piątej obronie pasa WBA “Regular” dywizji lekkiej. Davis, będzie w walce z Luisem Garcią sporym faworytem, choć w przypadku porażki, może on zapomnieć o kwietniowym pojedynku z Ryanem Garcią.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org, Twitter: Mike94Steek